Kāla ezers (Kālezers)

Viens no zināmākajiem ezeriem Vidzemes augstienē, Kāla ezers gadu gaitā ap sevi pulcējis gan makšķerniekus, gan atpūtniekus, gan mūzikas un mākslas baudītājus un radītājus.

Kālezera salas iekļautas dabas liegumā, pats ezers iekļauts Vestienas aizsargājamo ainavu apvidū. 1956. gadā Vesetas iztekā uzcelts dambis, paceļot ūdens līmeni par aptuveni 1 metru. Ezerā atrodas 5 salas ar kopējo platību 28,897 ha. Gultne smilšaina, oļaina, vietām dūņaina. Krasti stāvi, ezers ļoti ainavisks. Konstatētas 12 sugu zivis. Austrumu krastā hidroloģiskais postenis.
2012. gadā Kāla ezerā notika pirmais, tobrīd arī ikgadējais kultūras un mākslas pasākums "Ezera Skaņas". Uz peldošas skatuves Kāla ezera vidū piecos no rīta pirms saullēkta sākās koncerts. Vēlāk notikums tika papildināts arī ar mākslas instalācijām un vasaras skolu. 2016. gadā pasākumu apmeklēja vairāki tūkstoši cilvēku. Šobrīd notikums nav aktīvs, tomēr rīko satelītpasākumus citviet. Par "Ezera skaņu" dibinātāju Reini Spaili vairāk lasiet sadaļā "Cilvēkstāsti".
Vietu var apmeklēt plašs cilvēku skaits.
2012. gadā Kāla ezerā notika pirmais, tobrīd arī ikgadējais kultūras un mākslas pasākums "Ezera Skaņas". Uz peldošas skatuves Kāla ezera vidū piecos no rīta pirms saullēkta sākās koncerts. Vēlāk notikums tika papildināts arī ar mākslas instalācijām un vasaras skolu. 2016. gadā pasākumu apmeklēja vairāki tūkstoši cilvēku. Šobrīd notikums nav aktīvs, tomēr rīko satelītpasākumus citviet.
Ap Kāla ezeru pieejamas vairākas ērtas un ainaviskas naktsmītnes - Dadzīši, Ielāpi, Kalnozoli, Kālezers, Ozolrasas. Plašāk par katru no naktsmītnēm lasiet šeit, "Vidzemēs" mājaslapā.
Blakus peldvietai atrodas Vestienas Jaunie kapi. Tie īpaši ar 1930. gadā celto kapliču, kas kā balta ēka atrodas ceļa malā.

Darba laiks

Vieta pieejama vienmēr.