Vecpiebalgas muiža

Izmantota kā prototips slavenajā brāļu Kaudzīšu romānā “Mērnieku laiki”, Vecpiebalgas muiža turpina izstarot vērienīgumu arī 150 gadus vēlāk!

Muižu ieskauj regulāra plānojuma ainavu parks 4,2 ha platībā. Tajā atrodamas 43 koku un krūmu sugas, no kurām 22 ir eksotiskas. Parku apjož laukakmeņu žogs. Muiža atrodas pie īsākās upes Latvijā – Arisas upes.
Kalpu mājā atrodas vietējo amatnieku un mājražotāju veikaliņš - Gardenia Eco sveces, Apimi bišu produkti un Piebalgas porcelāna fabrikas trauki. Vairāk informācijas par uzņēmumiem atrodama šeit, "Vidzemēs" mājaslapā.
Muižu un parku no ārpuses var aplūkot plašs apmeklētāju skaits.
Vecpiebalgas muižas ēka celta 1688. gadā kā zviedru valdības īpašums. Pēc Ziemeļu kara Pēteris I uzdāvināja muižu Borisam Šeremetjevam, kurš muižas dzīvojamo ēku tagadējā izskatā cēlis ap 1784. - 1786. gadu. Vecpiebalgas muižas klasicisma celtne kalpojusi par Slātavas muižas prototipu slavenajā Reiņa un Matīsa Kaudzīšu romānā "Mērnieku laiki".
Vieta apskatāma jebkurā gadījumā. Par veikala darba laiku aicinām sazināties ar Gardenia Eco vai Piebalgas porcelāna fabriku.

Darba laiks

Vieta no ārpuses pieejama vienmēr.
Produkcijas iegāde tikai ar iepriekšēju pieteikšanos uz noteiktu dienu un laiku.