Mārcienas muiža & Spa

Viena no zināmākajām atpūtas vietām ne vien Vidzemes augstienē, bet arī Latvijā, Mārcienas muiža ir atvērta, lai jūs sagaidītu ar baronu cienīgu uzņemšanu, maltītēm un pakalpojumiem.

Dalīties
Vecās pasaules ēdieni no latviešu un baltvācu virtuves, ko talantīgie pavāri bagātina ar izsmalcinātām novitātēm. Pārtikas produkti, cik iespējams, no apkārtējām saimniecībām. Ogas un sēnes – no sava meža. Teicama vīna karte, ko pārrauga Baltijā 4. labākais vīnzinis, “Gutenberga” un pats muižas īpašnieks Sandis Solims. Restorāns atvērts pēcpusdienās, darba dienas atkarīgas no gadalaikiem. Pirms ierašanās lūdzam rezervēt galdiņu.
Vieta ļoti atsaucīga dažāda vecuma apmeklētājiem. Brīvajā laikā iespējams krokets, nūjas nūjošanai, šūpoles, pastaigu takas, bērnu laukums, slidkalniņš ezerā, peldvietas, sēnes, meža un dārza ogas, dārza darbi.
Kopumā Mārcienas muižā iespējams nodrošināt ap 50 gultasvietām, iespējams nodrošināt pašākumu telpas līdz 100 viesiem, par SPA un pirts iespējām rakstīt privāti.
Rakstos Mārciena pirmoreiz pieminēta 1213.gadā Indriķa hronikā, kad tieši Marxnē satikās Rīgas bīskaps Alberts un Jersikas zemju ķēniņš Visvaldis, lai parakstītu padošanās līgumu, ar kuru arī Jersikas valsts zemes, tāpat kā pirms tam Kurzeme un Zemgale, nonāca vācu krustnešu un Livonijas ordeņa īpašumā.Kopš 13. gs. beigām Mārciena bija baronu Tīzenhauzenu dzimtas īpašums. No 19.g.s.vidus Mārcienas īpašnieks bija barons Voldemārs fon Maidels. Latvijas dibināšanas laikā muižas īpašnieks ir brons fon Hanšmans. Viņa sieva Veronika Asers bija viena no komponista Jāzepa Vītola talantīgākajām audzēknēm un Latvijas valsts Konservatorijas dibinātājām. Atbilstoši Latvijas brīvvalsts likumiem pēc I Pasaules kara muiža tika reducēta. Pēc II Pasaules kara muižā tika atvērts bērnu nams, kurā strādāja un laiku aprakstīja rakstniece Ilze Indrāne, līdz 1996. Muižā atradās Mārcienas pamatskola.
Pieejamas četras trīsvietīgas, mājīgas hosteļa tipa istabas, Piecpadsmit divvietīgas, mājīgas hosteļa tipa istabas, Standarta DBL/TWIN numuri līdz 3 personām, Suite klases numuri ar King size divguļamo gultu, baldahīnu un lielo segu, antīkvariāta mēbelēm un gleznām. Pieejama arī "Kalēja māja" - privāts namiņš ar plašu ainavu aiz logiem, pie mājas zālāju, grillu un vasaras mēbelēm. Plaša dzīvojamā istaba ar kamīnu un aprīkotu virtuvīti un divi ērti izvelkamie guļamdīvāni.
Pieejamas dažāda izmēra zāles dienas konferencēm, kāzām, atkāzām, banketiem līdz 100 viesiem. Zāles aprīkotas ar ekrānu, audio un video tehnika, Wi-Fi. Tiek nodrošināta ēdināšana un naktsmītnes ap 50 viesiem.
19.gs. vidū Barons Voldemārs fon Maidels radīja izcilu neorokoko stila šedevru, greznāko pili Baltijā, bet ap 1860. gadu pārdod. Latvijas Valsts Vēstures muzejā saglabājušās unikālas ārskata un interjera fotogrāfijas. Mārcienas muižas kungu ēka celta nedaudz vēlāk kā saimnieciska vienība un medību muiža. 1918. gadā nodeg Mārcienas pils. Mārcienas muižu padomju sarkanais terors neskar.No 2003.gada muiža pilnībā atjaunota, ar pietāti un maksimāli saglabājot vēstures liecības. Mārcienas muižas kompleksā ir 6 ēkas – Kungu nams, Klēts – tagadējā SPA māja, Zirgu stallis, tagadējā Akmens māja, Smēde – tagadējie apartamenti jeb Kalēja māja, kalpu māja, kā arī drupas no kara laikā sabombardētajām dzirnavām pie dīķa.
Pieejams SPA komplekss ar baseinu, aukstā ūdens baseinu un 3 pirtīm – Saunu, Skuju tvaika pirti, Himalaju sāls istabu, Zāļu tēju krēsliem, Āra burbuļvannu, Ūdens dzirnavām jeb kontrastu dušu, kā arī zāļu tējām, dvieļiem, peldmēteļiem, čībām. Pieejamas arī SPA ķermeņa un sejas procedūru zonas pāriem un individuāli. Piedāvājumā arī latviešu lauku pirts ar bērzu slotām līdz 14 personām un atpūtas telpu. Uz terases – apsildāma 6-vietīga ozolkoka baļļa, izmantojama visu gadu. Ir profesionāla, serificēta pirtnieka pakalpojumi ar pirts rituālu – pēršanu, gulēšanu ārā uz siena maisa, svīšanu, tējām un buramvārdiem.
Muiža atvērta visu cauru gadu, SPA dod iespēju sasildīties pat visaukstākajā gadalaikā.

Darba laiks

Recepcija atvērta katru dienu: 9.00 – 19.00.
Jebkuru apmeklējumu ieteicams pieteikt iepriekš.