Jaunogriņi – viesu māja

Sena lauku māja – sēta, kas tikpat senlaicīgā garā pielāgota viesu uzņemšanai, cenšoties neizjaukt senču radīto harmoniju un saglabāt vienkāršu lauku vidi.

Dalīties
Atpūtai pie dabas iespējamas pastaigas pa meža takām vai gar netālu esošo Ogres upi, izbaudot mieru un klusumu, kas šeit valda.
Atpūtas vietā ir šūpoles, arī volejbola laukums un basketbola grozs. Iespējams iepazīties ar dažādiem seniem rīkiem, kas paredzēti maizes cepšanai, retro slēpēm, nopeldēties. Ziemā iespējams vizināties uz ledus karuseļa.
Naktsmītnē iespējams nakšņot 18 cilvēkiem. Uz lauku sētu ved šaurs zemes ceļš, ko ņemt vērā, izvēloties lielākus transporta līdzekļus.
Mājas ‘’jaunākajā’’ daļā ir divas atsevišķas istabiņas pirmajā stāvā un lielā kopējā guļamistaba ēkas otrajā stāvā. Viena no istabiņām ir ar lielo divguļamo gultu, otra ar divām atsevišķām. Lielajā guļamistabā ir četrpadsmit gultasvietas, kā arī ir iespēja papildus salikt matračus. Pieejamas divu veidu pirtis - latviešu ‘’melnā’’ jeb dūmu pirts vai arī parastā ‘’baltajā’’ pirts. Abas pirtiņas ir atsevišķas ēkas, katra pie sava dīķa. Dūmu pirtī iespējams izbaudīt pēršanos, kā tas bija senajos laikos.
Māja ir celta vismaz divsimts gadus atpakaļ, par ko liecina tajā saglabājies grandiozais manteļskurstenis mājas centrā. Mājas vecākā daļa - lielā saimes istaba ir ar seno lauku plīti, kamīnu un galdu visas istabas garumā. Senajā manteļskurstenī ir ierīkota pavarda vieta, virs kuras ir iekārts lielais katls. Mājas ‘’jaunākā’’ daļa ir tikusi piebūvēta 1886. gadā. Lietus laikā vai karstās dienās iespējams patvērties guļbūves lapenē, kura būvēta sešstūra formā ar smailu jumtu. Lapenē ir iebūvēts no laukakmeņiem veidots kamīns ar grila opciju. Klētī atjaunota vēsturiskā maizes krāsni apmēram tā, kāda tā izskatījās pirms simts gadiem. VIesiem iespējams izcept savu maizi.
Ziemas mēnešos iespējams izslēpoties ar ‘’retro’’ slēpēm pa meža trasi, daļa no slēpēm saglabājušās jau varbūt kopš mājas dzimšanas. Uz dīķa tiek iekārtots ledus karuselis ar ragaviņām. Ziemas sezonā pieejama slēpju noma, inventāra rezervācija obligāta. Sniegotajā sezonā atvērta distanču slēpošanas trase, pieejami pārgājieni uz slēpēm gida pavadībā, tiek organizēts arī ikgadējs slēpotāju tirdziņš. Blakus stacijai ir kalniņš mazajiem "ekstrēmistiem".

Darba laiks

Apmeklējums tikai ar iepriekšēju pieteikšanos uz noteiktu dienu un laiku.