Hostelis Nr. 2

Šāda tipa naktsmītnes Vidzemes augstienē ir retums, un hostelis Raunā ir ne tikai unikāla, bet arī vērtīga naktsmītne apdzīvotā, urbānā centrā!

Dalīties
Ēkā ir arī Raunas muzeja izstāžu zāle/Raunas muzejs, kā arī Raunas pagasta bibliotēka. Izstāžu zālē (ieeja caur Raunas bibliotēku) iespējams apskatīt dažādas īslaicīgas izstādes, kas tiek mainītas 1-2 reizes gadā.Pašā Raunas centrā, nelielā skvēriņā starp Raunas pagasta pārvaldi un autoostu iedzīvotāju un viesu apskatei pieejami izgaismoti Dabas galerijas stendi, kuros aplūkojamas ar Raunas vēsturi un šodienu saistītas izstādes. Stendi brīvi pieejami apskatei jebkurā diennakts laikā bez ierobežojumiem un bezmaksas. Dabas galerijas izstādes tiek mainītas 2 reizes gadā.
Vieta piemērota dažādu vecumu apmeklētājiem.
Hostelī iespējams palikt līdz 13 cilvēkiem. Viegli sasniedzams, jo atrodas pilsētas centrā.
20.gs. 30. gados ēkā atradās manufaktūras preču veikals, frizētava, maizes veikals, gaļas skārnis, dzērienu veikals. Ēkas otrajā stāvā atradās Plūmes ģimenes dzīvojamās telpas. 1947. gadā šajā ēkā tika atvēra Cēsu grāmatnīcas filiāle, kas darbojās līdz pat 2001. gada un deva Plūmes mājai jauno nosaukumu – "Grāmatnīca". 20.gs. 90. gados ēkās darbojās vairāki veikali, konditoreja, kā arī kafejnīca-bārs.Rīgas ielas 2 ēka, kopā ar citām Raunas centra ēkām, redzama arī slavenajā Rīgas kinostudijas filmā “Dāvana vientuļai sievietei”, kas uzņemta 1973. gadā. Filmā redzams ēkas ārskats ar uzrakstu “Restorāns”, kurā Nora Bumbiere un Viktors Lapčenoks izpildīja slaveno dziesmu “Rudacīte”.
Hostelī ir pieejams divvietīgs VIP numurs (2 gultas) ar privāto vannas istabu, divvietīgs numurs (2 gultas) ar koplietošanas vannas istabu, trīs un četru gultasvietu kopmītnes tipa numurs ar koplietošanas vannas istabu.Naktsmītnes teritorijā katru dienu tiek piedāvātas bufetes tipa pusdienas un dažādi īpaši nacionālie ēdieni. Katru dienu pēc pieprasījuma naktsmītnē ir pieejamas brokastis. Viesu rīcībā ir arī virtuve ar ledusskapi, izlietni, mikroviļņu krāsni, katrā istabā ir rakstāmgalds. Pieejama sauna.
Hostelis atrodas pašā Raunas centrā, ēkā, ko vietējie cilvēki pazīst kā Plūmes māju vai Grāmatnīcu. Ēka 20.gs. 20. gadu otrajā pusē uzcēla Raunas uzņēmējs Jānis Plūme kā veikalu un dzīvokļu māju. 2011. gadā ēka nonāca Raunas novada domes īpašumā, un 2014. gadā sākās ēkas rekonstrukcijas darbi, kas pilnībā tika pabeigti 2020. gada rudenī.
Vieta ir pieejama jebkurā gadalaikā.

Darba laiks

Apmeklējums tikai ar iepriekšēju pieteikšanos uz noteiktu dienu un laiku.