Bille – viesu nams

Viena no leģendārākajām vietām Vidzemes augstienē, Bille ir iemājojusi ne vien cieņu, bet biežu apmeklējumu – viesu nama komplekss Amatas krastā ir piemērots gan individuāliem ceļotājiem, gan plašām ģimenēm, gan lieliem notikumiem.

Dalīties
Kādreizējos brikšņus, šķūņus un atkritumu kalnus aizstājusi plaša, ainaviska 14 ha iekšējā teritorija ar 0,5 ha caurteces peldvietu, sporta laukumiem, Amatas upes ievad/apvadkanāliem 1.5 km kopgarumā. Katru gadu tiek veikti jauni papildu apzaļumošanas darbi.
Viesu nams tapa atvērts 2006. gadā. Ēka bija gandrīz pilnībā jārekonstruē - kā derīga bija palikusi tikai fasāde un dažas iekšsienas. Projektu un dizainu izstrādāja pati saimniece. Ļoti palīdzēja arhitekte Zaiga Gaile. Un īpašo Billes dvēseli ar brīnišķīgajiem sienu, griestu un fasādes gleznojumiem piešķīrusi Astra Marija Reine. Pēdējā vērienīgā rekonstrukcija veikta 2018. gada vasarā, mainot jumta segumu virs Zelta Zāles un 2018. gada ziemā, rekonstruējot apartamentus. Viesu nama 1.stāvā aprīkota virtuvīte viesu vajadzībām.
Vieta pieejama dažādu paaudžu apmeklētājiem. Bērnu priekam ir 2 rotaļu laukumi, batuts, teritorijā skraidoši trusīši, iekštelpās bērnu stūrītis ar rotaļlietām, galda spēles, grāmatas.
Vieta lieliski piemērota lielu grupu apmeklējumam līdz 110 personām. Bez ierastā piedāvājuma mansardā pieejamas arī telpas no 6 - 26 nakšņotājiem vienuviet. Pieejamas maltītes no Salt&Pepper, sākot no 18 personām un tikai iepriekš pasūtot.
1876. gadā Billes kompleksu uzcēla ambicioza spāņu dāma vārdā Izabella, no kuras vārda arī atvasināts Billes nosaukums. Sākotnēji šeit bija vilnas tūka auduma fabrika. No iegūtā auduma tika radītas skaistas cepures un mēteļi. Padomju laikos īpašums tika atsavināts un izveidots par zeku fabrikas "Aurora" filiāli. Zem ēkas galvenās daļas Izabella izveidoja arī Latvijā pirmo hidroelektro staciju (HES). Tā atjaunota 2002. gadā, un 2011. gadā stacijas turbīnas pārvietotas uz īpašu namiņu. Arvien cauri kompleksa galvenajai ēkai iziet upes apvadkanāls.
Viesu namā plašs piedāvājums ar 2 - 6 gultasvietu numuriem ar vienu vai divām istabām. Ir arī vairāki apartamenti ar privātām ieejām un LUX klases numuri. Iespējams noīrēt pirts un kontrasta baseina kompleksu ar aukstā ūdens grodu, karsto hidromasāžas āra kublu ar led gaismām. Ir vienmēr pieejama pludmale, sporta laukumi upes krastā (smilšu volejbols, futbols, blakus pludmalei), iekštelpās galda teniss, novuss, galda hokejs, šautriņas, galda spēles, kamīns, iespēja izmantot vairākus grilus un makšķerēt. Pieejamas telts vietas.
Bille lieliski piemērota dažādu pasākumu norisei. Piedāvājumā 3 plašas svinību zāles, nu kurām paveras ainavisks skats uz mežiem un ūdeņiem, ir izeja uz terasi:1. Zelta zāle - 150m2, ar divviru durvīm savienojama ar Gaismas zāli (150m2). Zeltīti sienu un griestu gleznojumi Romantisma-Jūgenda stilā, no upes akmeņiem mūrēts kamīns, lustras, regulējamas intensitātes sānu perimetra apgaismojums, augsti griesti ar labu akustiku, 2. Gaismas zāle - 150m2, Pēc nepieciešamības ar divviru durvīm savienojama ar Zelta zāli (150m2). Romantiski sienu gleznojumi, no upes akmeņiem mūrēts kamīns un bāra lete;3. Mazā kamīnzāle - 80m2, atrodas pie pirts kompleksa, Venēcijas stila sienu un griestu gleznojumi, no upes akmeņiem mūrēts kamīns, izeja uz bruģētu iekšpagalmu un iekšējo teritoriju. Lieliski apvienojama ar pirts&baseina kompleksa un hidromasāžas kubla īri.Tiek nodrošināta ēdināšana, floristi, pirts un sezonālā baseina komplekss ar kontrasta aukstā ūdens grodu, hidromasāžas kubls, āra grili, smilšu peldvieta ar 2 beach volejbola laukumiem, futbola laukumu, teltsvietām, iespaidīgu paceltā tipa ugunskuru.
Vieta ir pieejama jebkurā gadalaikā.

Darba laiks

Apmeklējums tikai ar iepriekšēju pieteikšanos uz noteiktu dienu un laiku.