Jāņkalni – zemnieku saimniecība

Zemnieku sēta ar saknēm trīs paaudzēs, Jāņkalni ir viena no nozīmīgākajām augkopības saimniecībām Vidzemes augstienē!

Dalīties
Integrētā zemnieku saimniecība „Jāņkalni” ir dibināta 1992. gadā, tomēr tās stāsts nu jau vijas cauri trim paaudzēm. Tā ir aizrautība un mīlestība pret dabu, kas veido saimniecību un tiek nodota tālāk caur “Jāņkalnu” produktiem. Tēva Ulda Ozoliņa saimniekošanas laikā tika iekopta viena no lielākajām krūmmelleņu audzētavām Madonas novadā 7 ha platībās, bet šobrīd dēla Māra Ozoliņa pārraudzībā esošajos 20 ha tiek rūpīgi kopti melleņu stādījumi, kas draudzīgi sadzīvo ar zemeņu, aveņu un rabarberu stādījumiem, cidoniju, ābeļu, smiltsērkšķu un bumbieru rindām, arī Latvijas lielāko ogu – ķirbi. Plašak par Ozoliņu dzimtu lasiet "Cilvēkstāsti".
Samniecība gatavo dažādus ievārījumus un biezeņus, kā arī saldētus rabarberus un mellenes. Piedāvā žāvētus augļus un ogas. Viens no pieprasītākajiem pārstrādes produkcijas veidiem ir dabīgās sulas, kurām nepievieno cukuru un konservantus. Saimniecība nodarbojas arī ar stādu audzēšanu un realizāciju.
Pārstrādes ceha apskate un produkcijas degustācija noteikti būs interesanta bērniem un jauniešiem.
Jāņkalni pie sevis var uzņemt lielākas grupas, piedāvājot saimniecības un pārstrādes ceha apskati un produkcijas degustāciju.

Darba laiks

P, O, T, C, Pk: 8.00 – 16.00
S: brīvs
Sv: apmeklējums ar iepriekšēju pieteikšanos uz noteiktu dienu un laiku