Arnolda Burova Leļļu māja

“Leļļu mājā” ik uz soļa valda pasaku noskaņa un var sastapties ar kādu slavenā leļļu meistara Arnolda Burova (1915 – 2006) multfilmu tēlu.

Arnolds Burovs (1915 - 2006) bija Latvijas animācijas pamatlicējs.1995. gadā Burovs tika apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni. 30 gadus viņš dzīvojis šajā mājiņā vasarās un šad tad atbraucis arī ziemā. Pašreizējie mājas īpašnieki ir Indriksonu ģimene.
Leļļu mājas piedāvājumā ietilpst ekskursija pa latviešu animācijas tēva Arnolda Burova "Leļļu māju", multiplikācijas filmas skatīšanās un ātrā "leļļu darbnīca".
Vieta piemērota plašam apmeklētāju skaitam, bet piedāvājumam iepriekš jāpiesakās. Blakus "Leļļu mājai" iekārtota piknika vieta pie Sudzērdiņa ezera, nojume, peldvieta, laivas, katamarāni, naktsmītne, pirtiņa.
1966. gadā viņš Rīgas Kinostudijā izveidoja pirmo leļļu filmu studiju, 1966. gadā uzņēma pirmo Latvijas animācijas filmu "Ki-ke-ri-gū". Meistars ir radījis arī tādas pazīstamas filmas, kā "Si-si-dra", "Bimini", "Vecā sētnieka piedzīvojums", "Umurkumurs", "Vanadziņš" un citas.

Darba laiks

Apmeklējums tikai ar iepriekšēju pieteikšanos uz noteiktu dienu un laiku.