Nord Wolf – Cesvaines brūzis

Balstoties uz senajām dzērienu baudīšanas un darīšanas tradīcijām, senajā Cesvaines Brūzī top izmeklētas stiprās dziras, kas no jauna pilda barona Vulfa pagrabus!

Dalīties
Brūzis atrodas Cesvaines pils parkā. Tajā aug vairākas citzemju koku un krūmu šķirnes. Šeit atrodas pilskalns, kur apglabāts kādreizējais muižas īpašnieks – Ādolfs fon Vulfs, viduslaiku pilsdrupu fragments, Sulas upīte, dīķi, piemiņas zīme 1941. gadā represētajiem ģimnāzijas audzēkņiem un 2. Pasaules kara padomju armijas karavīru kapi. Blakus pils ziemeļu fasādei saglabājušies 14. gs. celtās un Livonijas karā nopostītās Rīgas arhibīskapa pils drupu fragmenti. Katrs ceļotājs patstāvīgi var doties pastaigā apskatīt vēsturiskās ēkas un vietas pilsmuižas kompleksā. Tūrisma centrā uz stendiem pie pils un stāvlaukumā ir atrodama brīvdabas ekspozīcijas karte.
Pieejami stiprie alkoholiskie dzērieni jaunu garšu gurmāniem - džins, vodka, dažādu Latvijas ogu uzlējumi. Piedāvājumā arī ekskursijas, degustācijas.
Apmeklēt brūzi un piedalīties degustācijās iespējams nelielās grupās. Pirms došanās saskaņošana obligāta.
Jau no seniem laikiem Cesvainē zinājuši alu, vīnu un brandvīnu. Pirmais krogs minēts jau pirms 1520. gada. Cesvaine var lepoties ar savulaik lielāko un svarīgāko krogu Vidzemē - Šļākas krogu. Barona Vulfa pils pagrabi vienmēr bijuši pilni ar labām vīna, liķiera un brandvīna pudelēm.
Brūzis atvērts darbadienās un viegli sasniedzams jebkurā gadalaikā.

Darba laiks

Apmeklējums tikai ar iepriekšēju pieteikšanos uz noteiktu dienu un laiku.