Aizupes – zemnieku saimniecība

Teju Vidzemes augstienes sirdī atrodas saimniecība, kurā aug dažnedažādie gardumi, kas pārvēršas bioloģiskos produktos un sātīgās maltītēs!

Aizupes dibinātas 1990. gadā, un saimniecībā strādā pēc bioloģiskajām metodēm. Zemnieku sēta ir ģimenes uzņēmums, kuru vada un kurā visus amatus pieprot Jānis un Silvija Garbovski. Par Garbovsku ģimeni vairāk lasiet sadaļā "Cilvēkstāsti".
Bioloģiskajā saimniecībā pieejama degustācija un izstrādājumu iegāde. Šeit nodarbojas ar garšaugu, dārzeņu un augļu audzēšanu, kā arī veic to pārstrādi. Katrai saimniecei var noderēt „Aizupju” garšvielu vai dārzeņu žāvētā un kaltētā produkcija (kāposti, burkāni, sīpoli, sīpolloki, cukurbietes, ābolu milti, estragons, izops, raudene, timiāns, pastinaka saknes un sēklas). Popularitāti gūst ceriņkrāsas skābētie kāposti un saimniecības firmas produkts - saldās ābolu konfektes „Gardumiņš”, kuras pagatavotas no ābolu miltiem, burkānu sīrupa un šokolādes. Arvien lielāku popularitāti iemanto “Aizupēs” ceptā mājas maize - tumšā rudzu, saldskābmaize un dažādu veidu baltmaizes, dažkārt pircēji tiek palutināti arī ar mājas speķa raušiem. Maize tiek raudzēta senlaicīgās koka abrās, katrs kukulītis ar rokām izveidots, bet cepšana notiek kārtīgās malkas krāsnīs. Atkarībā no laika apstākļiem tiek piedāvāta arī piparmētru tēja vai žāvētu ābolu kompots.
Saimniecības apmeklējums un našķošanās piemērota jebkura vecuma viesim.
Pieejama ēdināšana grupām no 10 personām. Saimniece iesaka nobaudīt dārzeņu kotletes, štovētos kāpostus, maizes zupu u.c. vietējos produktus.

Darba laiks

Apmeklējums tikai ar iepriekšēju pieteikšanos uz noteiktu dienu un laiku.