Vanagkalns – slēpošanas bāze

Iespējams, viens no gleznainākajiem slēpošanas kompleksiem Latvijā, Raimonda Dombrovska vadītais Vanagkalns ir arī viena no visatpazīstamākajām vietām distanču slēpotāju vidū.

Dalīties
Trases izveidotas ap Jaunpiebalgas pauguriem un ved caur burvīgām ainavām.
Iespējama distanču slēpošana (trases slidsolim un ar špūri gar malu un vidū nobraucienos; izteikti kalnu kāpumi ar ainavām ar kopējo distanci 30 - 40 km). Organizējami pārgājieni ar slēpēm, nakts slēpošana ar izgaismotu trasi aptuveni kilometru garumā ar diviem kāpumiem un nobraucieniem. Teritorijā norisinās ikgadējais slēpošanas festivāls. Pieejama distanču slēpošanas inventāra īre. Slēpju sagatavošana un smēru likšana profesionālu meistaru vadībā. Iespējams iegādāties jaunu vai lietotu inventāru. Tiek organizēti pārgājieni ar un bez nakšņošanas brīvā dabā. Iekļauta ēdināšana, nometnes veidošana un mantu transports. Īpaši iespaidīgi pārgājieni ir pilnmēness laikā.
Vanagkalna saimnieks Raimonds Dombrovskis ir vairākkārtējs ASV čempions biatlonā, pieredzējis vadītājs piedzīvojumu ekspedīcijām. Viņš ir izveidojis Latvijā lielāko distanču slēpošanas trašu maršrutu tīklu. Par Raimondu plašāk lasiet sadaļā "Cilvēkstāsti".
Vieta ir piemērota dažāda vecuma atpūtniekiem.
Vieta pieejama plašam apmeklētāju skaitam.
Klētiņā var sildīties pie kamīna, dabūt siltus dzērienus un pagatavot savu līdzpaņemto ēdamo. Nakšņošana šeit uz matračiem un dīvāniem. Slēpju bāze pieejama 10-12 cilvēkiem komforta robežās. Hosteļa tipa, gulēšana uz diviem balkoniem, nepieciešama sava gultasveļa. Ir pirts, nav TV.
Iespējams aizrunāt vietu īpašiem pasākumiem dzimšanas dienu vai draugu kopā sanākšanas svinēšanai. Kalns atvērts korporatīvu ziemas sporta pasākumiem.
Ideāla vieta sniegotajā sezonā.

Darba laiks

Apmeklējums tikai ar iepriekšēju pieteikšanos uz noteiktu dienu un laiku.