Piekūni – brīvdienu māja

Viena no Latvijas augstākajām brīvdienu mājām, Piekūni piedāvā iespēju atvilkt elpu no pilsētām un tīkliem, pabūt ar sevi, dabu, pirti un ainavisku apkārtni. Vieta ir pieprasīta, rezervējiet jau laikus!

Dalīties
Piekūni ir plaša ~100ha saimniecība ar lauku viensētu, kurā atrodas arī Brīvdienu māja. Saimnieki dzīvo turpat blakus un, labprāt, izrādīs apkārtni, kas tiek veidota un pilnveidota ikdienā, daudzu gadu garumā. Teritorija atrodas dabas parkā “Gaiziņkalns“, kas vienlaikus iekļaujas aizsargājamo ainavu apvidū “Vestiena“, “NATURA 2000” paspārnē. Teritorijā ir izveidota “Saules rita birzs” – Saules kalendārs dabā, kas ļauj ieraudzīt un izstaigāt Latvijas gadalaikus, izprast astoņas latviešu svinamās gadskārtas un to ritmiskumu un atklāt Rudens saulgriežus no jauna.
Iespējams pasūtīt vai pievienoties "Klejojumu takām", dienas ekskursijām un dabas izziņas nodarbībām gida pavadībā. Pieejamas šādas tematiskās takas: Augu un koku taka, Kalnu un ainavu taka, Akmeņu un ūdeņu taka, Savvaļas un mājdzīvnieku taka. Pieejamas šādas dienas ekskursijas - Populārāko vietu tūre, Gaiziņkalna apkārtnes loks, Pauguru ekspedīcija. Pieejamas šādas dabas izziņas nodarbības - Biotopu pārgājiens, Bebrenes ķēķis, Bioloģiskās daudzveidības atslēgas, Pļavas. Kas tad tur tik īpašs?, Ģeogrāfija praksē – orientēšanās piedzīvojums, Saldūdeņi, MMM – mežsaimniecība, matemātika, māksla, gadalaiki un gadskārtas.
Piekūnu saimniece Anita ir ne vien pirtniece, bet arī astroloģe un gide, vada pastaigas un zāļu/dabas takas Gaiziņa apkārtnē. Paliekot Piekūnos, noteikti satiksiet šo gaišo personību, kas centīsies izpalīdzēt it visā, kas nepieciešams patīkamai atpūtai. Par Anitu lasiet vairāk sadaļā "Cilvēkstāsti".
Kompaktā atpūtas māja ir piemērota ģimeņu vizītei. Teritorijā nav mazajiem piemērotu būvju vai laukumu, tāču Piekūni kalpo kā starta vai finiša punkts ģimenes braucienos pa Vidzemes augstieni.
Grupām pieejamas "Klejojumu takas", dienas ekskursijas un dabas izziņas nodarbības gida pavadībā (līdz 20 cilvēkiem).
Pieejamas vairākas naktsmītnes: brīvdienu māja ar kamīnzāli, viesistabu, pirti un gultasvietām 9 personām. Gulēšana 12.gs. stila koka gultās. Internets LMT ar WiFi rūteri pēc vajadzības. Pieejami arī divi caurspīdīga jumta namiņi, kur pavadīt nakti guļammaisos ar skatu uz debesīm.
Pieejama pirts un vairākstundu pirts rituāls vienam un pārim. Iespējamas arī astroloģijas konsultācijas pie Danutas Kiopas.
Sniegotā sezona ir ideālākais laiks, kad apmeklēt Piekūnus, tieši šajā laikā vislabāk atklājas brīvdienu mājas un dabas savstarpējā mijiedarbība.

Darba laiks

Apmeklējums tikai ar iepriekšēju pieteikšanos uz noteiktu dienu un laiku.