Ogres ielejas aplis – velomaršruts

Reti gadās labi sagatavoti un marķēti velomaršruti, bet šis, kopā ar audiogidu vedot pa vēsturisku Ogres ieleju, ir viens no tiem.

Maršruta galvenais akcents – dabas parks “Ogres ieleja”, kas ainaviski ir ļoti pievilcīgs visos gadalaikos. Šeit vērojamas parkveida pļavas un jaukti ozolu, gobu, ošu meži Ogres upes krastos, tipiska lauku ainava. To papildina trošu tilts pāri Ogres upei, skatu platforma un skatu tornis. Interesanta ir nelielā Sumuldas upe, kas ietek Ogres upē. Maršrutu iespējams izbraukt pa alternatīvo posmu, kas ļauj vērot burvīgas ainavas, bet lietainā periodā daļa ceļa var būt grūti izbraucama.
Apļveida maršruts ir aptuveni 35 km garš, un tajā ir 18 pieturas punkti. Maršrutu var sākt no jebkuras vietas; marķēts abos virzienos. "Vidzemēs" mājaslapā norādītais sākumpunkts ir pie Mazozolu pagasta Kultūras nama, pieturpunkti ir numurēti augošā secībā. Puse maršruta ceļu ir asfalta un puse grants/zemes.
Lai arī maršruts lieliski piemērots dažādu vecumu velobraucējiem, iesakām to mērot ar vismaz pamatskolas vecuma bērniem.
Maršruts piemērots lielu grupu izbraucieniem. Pie "Vidzemēs" mājaslapā norādītā sākumpunkta Mazozolu pagasta Kultūras nama ir plaša autostāvieta.
Maršrutā iekļautas daudzas vēturiskas vietas ap Ogres ieleju. Pieejams oficiālais Ogres novada audiogids.
Maršruts ietver plašu dažādu laiku arhitektūras un pilsētvides objektu klāstu, piemēram "Rīga - Ērgļi" dzelzceļa līniju, Ogres Sv. Elizabetes baznīcu, Meņģeles luterāņu baznīcu un Meņģeles skatu torni, Aderkašu Sv. Marijas-Magdalēnas pareizticīgo baznīcu, Taurupes muižu u.c.

Darba laiks

Vieta pieejama vienmēr, kamēr vien ceļi ir braucami ar velosipēdu.