Gaiziņš – atpūtas komplekss “Golgāts”

Latvijas augstākais ziemas atpūtas komplekss, kas sniegotās sezonas pīķa laikā ir bagātīgi apmeklēts, bet pasākumiem atvērts ir arī klusajā vasaras periodā!

Dalīties
Gaiziņkalna apkārtne ir viena no ainaviskākajām Latvijas vietām un notekti viens no augstākajiem kāpumiem. Gaiziņkalna (311.94 m vjl) apkārtnē izvietojušies arī citi Latvijas lielpauguri – Sirdskalns (297 m vjl), Abrienas kalns (287 m vjl), Dravēnu kalns (283 m vjl). Gaiziņa pakājē atrodas 8 no 10 Latvijas ausgtākajām virsotnēm. Ap Gaiziņu plešas dabas parks “Gaiziņkalns”, kurš dibināts pirms vairāk nekā 60 gadiem – 1957.gadā, un plešas 2000 hektāru platībā. Teritorija veidota, lai aizsargātu raksturīgo Vidzemes augstienes ainavu pauguraino reljefu un ezerus, to dabas un kultūras vērtības. Tā tiek definēta kā izcili ainaviska teritorija ar raksturīgo Vidzemes augstienes ainavu. Dabas parks ir iekļauts Eiropas Savienības īpaši aizsargājamo dabas teritoriju tīklā “Natura 2000”.
Kompleksā pieejamas 4 sniega trases: ''Mazais Golgāts'' tika izbūvēta kā trase, kur rast pirmās iemaņas slēpošanas tehnikas apgūšanai un snovošanas prasmju kopšanai. Izveidots arī papildus apgaismojums trases tālākajām nobrauciena vietām. "Lielā Golgāta" garums ir 320 m, augstumu starpība 61m. Trase aprīkota ar DOPELLMAYER tipa ENKURA pacēlāju. Pati nogāze ir pastāva ar mainīgu reljefu un plašu bremzēšanas joslu trases lejas daļā. Retinātā meža joslā trases labajā pusē izbūvēta apgaismota meža trase ''KAMIELIS'', īpaši iecienīta snowbordam ar dabīgām gravām un pauguriem. Pieejama arī 110 metrus gara bērnu Kamertrase bērniem. Atpūtas kompleksā ''GAIZIŅŠ'' darbojas slēpošanas inventāra noma. Pieejami: 120 karvinga tipa slēpju komplekti, 40 snowboarda komplekti, 25 distanču slēpju komplekti. Pieejami slēpošanas un snovborda instruktoru pakalpojumi. Vasarā pieejamas 15 speciāli aprīkotas kameras atrakcijai ''NLO'' (kameršļūkšana ūdenī) un gaisa troses ceļš. Ir marķētā pārgājienu taka.
Komplekss lieliski iemērots ģimenēm un bērniem gan ziemā, gan vasarā. Pieejami instruktori. Iespēja baudīt gan dažādas grūtības trases, gan nomāt šļūcamās kameras gan ziemā, gan vasarā. Ir spēļu laukums.
Atpūtas kompleksu var grupas ar neierobežotu cilvēku skaitu. Teritorijā ir plašs stāvlaukums. Pieejamas naktsmītnes grupām līdz 16 guļvietām viesunamā un 18 guļvietām pirtī, kompleksā ir kafejnīca. Grupām iepriekšēja pieteikšanās obligāta.
Kompleksā pieejamas vienkāršas naktsmītnes līdz 16 guļvietām viesunamā kafejnīcas augšstāvā un 18 gultasvietām "Lielajā Pirtsmājā".
Vasaras sezonā atpūtas komplekss saviem klientiem piedāvā iespēju iznomāt telpas svinībām un pasākumiem Gaiziņa kafejnīcā, viesu namā un pirtsmājā. Pieejama teritorija no 10 - 20 ha platībā, pirts, gultasvietas (16 viesu namā un 18 pirtsmājā). Iespējams iekārtot telšu vietas neierobežotā daudzumā teritorija aprīkota ar ugunskurvietām, laukumu sportam, peldvietām un pimnika vietām. Ir pilnīgs teritorijas apgaismojums.
Atpūtas komplekss specializējas tieši sniegotajai sezonai un piedāvā visi vajadzīgo piepildītai nedēļas nogalei uz kalna

Darba laiks

Sniegotajā sezonā:
P, O, T, C, Pk: 14.00 – 20.00
S: 10.00 – 22.00
Sv: 10.00 – 18.00 (sekojiet aktuālajām darbalaika izmaiņām sociālajos medijos).
Vasarā apmeklējums tikai ar iepriekšēju pieteikšanos uz noteiktu dienu un laiku.