Viesakas – briežu dārzs

Vienā no ievērojamākajiem dzīvnieku audzēšanas kompleksiem, Viesakās pēc iepriekšējas pieteikšanās iespējams apmeklēt arī tikpat ievērojamu medību muzeju un izmēģināt spēkus dzīvniekiem drošā, daudzpusīgā šautuvē.

Dalīties
Saimniecība nodarbojas ar savvaļas dzīvnieku un putnu audzēšanu nebrīvē, ir izveidots 500 hektāru liels briežu dārzs, kur mīt vairāki simti Eiropas staltbriežu, dambriežu un muflonu. Ja laimējas, dārzā var redzēt arī aļņus. Apkārtni iecienījuši arī savvaļā mītoši dzīvnieki un putni – vilki, lūši, lapsas, jenotsuņi, caunas, vāveres. Nereti novērojami arī Latvijā aizsargājami putni – mazais ērglis, jūras ērglis, zivju ērglis, melnais stārķis, zaļā un melnā dzilna. Reizēm "Viesaku" apkaimē ieklīst arī kāds lācis. “Viesakās” ir liela meža pīļu un fazānu audzētava. Saimniecībā apskatāmi arī zelta, sudraba un imperatora fazāni, rudās pīles, pāvi, Āfrikas strauss. Apskatāmas šarolē govis.
“Viesaku” neatņemama sastāvdaļa ir ierīkotā licencētā šautuve. Šobrīd darbojas Compac sportings, angļu sportings, amerikāņu traps, bet šautuves galvenā šaušanas disciplīna ir FITASC jeb lielais sportings. Izveidots saskaņā ar visām starptautiskajām prasībām. Astoņas līnijas ar piecām stāvvietām ar 3 šķīvīšu metamajām mašīnām. Katrā izvietotas 500 ha platībā ar daudzveidīgu dabīgo reljefu un skaistu ainavu – mežiem dabiskajām pļavām un ūdeņiem. Pieejami arī medību pakalpojumi.
Vieta piemērota dažādu vecumu apmeklētājiem un ir saistoša arī jaunākajām paaudzēm.
Vieta atvērta grupām, tomēr ceļs nav piemērots lieliem transporta līdzekļiem.
Saimniecībā iespējams norezervēt medību muzeja apmeklējumu. Vidējais ekskursijas ilgums no pusotras līdz divām stundām. Apskatāma medību trofeju kolekcija un plaša vietējo dzīvnieku un putnu izbāzeņu ekspozīcija. Muzeja divos stāvos eksponētas galvenokārt Latvijā iegūtas medību trofejas. Vietējās faunas dzīvnieku un putnu izbāzeņu kolekcija ļauj iepazīt tuvāk Latvijas dzīvniekus. Ir izveidota briežu selekcijas ekspozīcija, kurā var apskatīt pareizu briežu populācijas uzturēšanu medību saimniecībās, kā arī otra ekspozīcija, kurā var apskatīt nepareizu briežu apsaimniekošanas rezultātus. Iespējams redzēt arī eksotisku putnu un dzīvnieku izbāzeņus.
Šautuvē pieejamas treniņnodarbības un korporatīvie pasākumi.

Darba laiks

Apmeklējums tikai ar iepriekšēju pieteikšanos uz noteiktu dienu un laiku.