Kalsnavas arborētums

Saukts arī par trešo botānisko dārzu Latvijā, Kalsnavas arborētums pulcē floras retumus no visas pasaules un apbur apmeklētājus ar savu šarmu un izsmalcināto kolekciju teju vai katrā gadalaikā.

Dalīties
Kalsnavas arboretums ir viena no retajām vietām Latvijā, kur var aplūkot vairāk kā 300 dažādu sugu un šķirņu skuju kokus. Jūnija mēnesī īsi pirms "Līgo svētkiem” uzzied viena no lielākajām publiski pieejamajām peoniju kolekcijām Baltijas valstīs. Kolekcija apmeklētājus priecē ar vairāk nekā 280 dažādām šķirnēm, kuru krāsu toņi mainās no viegli rozā beidzot ar izteikti dzelteniem un tumši sarkaniem. Reto koku dārzu var skatīt arī no augšas, pakāpjoties 25 metrus augstajā koka skatu tornī, no kura paveras neatkārtojama panorāma ikvienā gadalaikā. Pieejami arī vēsturiskie stādījumi, kurus sāka veidot 1975. gadā ar mērķi veikt zinātniskos pētījumus par dažādiem citzemju kokaugiem. Teritorijā atrodams arī īpaši skaists skuju koku labirints.
Teritorija pieejama apskatei individuāli vai gida pavadībā. Norisinās dažādi tematiskie pasākumi un izzinošas aktivitātes dažādām mērķa grupām. Labiekārtotā informācijas centrā iespējams saņemt ieteikumus par tuvējiem apskates objektiem un pakalpojumu sniedzējiem.
Kalsnavas arborētums ir piemērots ne vien pieaugušajiem, bet arī bērniem, it sevišķi ziedēšanas periodā pavasarī un vasarā. Bērniem interesants ir arī skatu tornis. Arborētumā regulāri notiek tematiskie pasākumi ģimenēm. Pieejams cilvēkiem ar kustību traucējumiem.
Vieta piemērota plašam apmeklētāju skaitam.
Teritorijā pieejams kemperu stāvlaukums ar elektrības pieslēgumu, sanitārajām telpām un atpūtas vietām. Stāvlaukums ir par maksu.
Arborētumā pieejama semināru telpu īre (līdz 60 personām), āra terases īre (līdz 25 personām), kā arī laulību ceremoniju vietas.

Darba laiks

Atvērts katru dienu:
P, O, T: 9.00 – 18.00
C, Pk: 9.00 – 20.00
S, Sv: 10.00 – 20.00