Kaives muižas parks

Strauji zudusi 20. gadsimta laikā, Kaives muiža vairs nespēj stāstīt par reiz grandiozo dzīvošanu, tomēr tās parks joprojām saglabājies un tiek lolots!

Parkā var aplūkot ozolkoka skulptūras, kas tapa Latvijas un citu valstu tēlnieku simpozijā “Koks un cirvis” (2006. gads). No parka paveras gleznaina ainava uz brīvdabas estrādi un Kaives ezeru. Aktīvās atpūtas cienītājiem parkā ir iespēja spēlēt volejbolu, kamēr jaunākā paaudze var sevi attīstīt un nodarbināt aktīvās atpūtas laukumā.
Vieta piemērota dažādu vecumu apmeklētājiem.
Vieta pieejama plašam apmeklētāju skaitam.
1440.gadā.Livonijas ordeņa mestrs piešķīra Johanam Kaivenam zemi muižas izveidošanai. Pēc vienas no versijām tā radies Kaives vārds.
Kaives muižas ēka nodedzināta 1905. gada nemieru laikā. II pasaules kara laikā gāja bojā arī muižas pārvaldnieka ēka. 1956. gadā nodega kalte, bet 1980. gados - muižas krogs. Līdz mūsdienām izdzīvojusi tikai 1861. gadā celtā magazīna (sarkana ķieģeļu ēka) un vīna un ledus pagrabi. Ledus pagrabs ir atjaunots un pielāgots saviesīgiem vasaras pasākumiem, savukārt vīna pagrabs vēl gaida savu atdzimšanu.

Darba laiks

Vieta pieejama vienmēr.