Janavas – bioloģiskā saimniecība

Ar plašu augu izcelsmes produkcijas klāstu labsajūtai, Janavas ir saimniecība, kas dzīvo visciešākajā sasaistē ar dabu, cildina tās vērtības un piedāvā to iepazīt kopā!

Dalīties
Bioloģiskā zemnieku saimniecība "Janavas" atrodas Daugavas krastā, Daugavas dabas parka teritorijā, kas izveidots, lai aizsargātu Daugavas senleju un unikālo dabas mantojumu. Šis reģions ir unikāls ar savu bagāto ziedu sugu dažādību - šeit atrodas 2/3 visu Latvijas teritorijā esošo floru pārstāvji, tajā skaitā arī aizsargājamas un reti sastopamas sugas. 2017. gadā realizēts projekts "Dabas sēta" - pastaigas vieta dabas mīļotājiem un ārstniecisko augu interesentiem.
Pieejami semināri, kas iekļauj sevī informāciju par ārstniecības augiem, to pielietojamību dažādos dzīves gadījumos. Saimniece Anta Kučere iepazīstina ar savu pieredzi bioloģisko produktu ražošanā, audzēšanā un izmantošanā. Pasākuma laikā apmeklētāji var baudīt zāļu tējas, pārrunājot to dažādo ietekmi uz veselību. Tiek piedāvāts izbaudīt kosmētikas iedarbību sejas masāžas laikā. Par Antru vairāk lasiet sadaļā "Cilvēkstāsti".
Saimniecībā tiek ražotas un ir nopērkamas dažādas augu tējas - bērza lapas, kumelītes, gaiļbiksīšu un kaķpēdiņu ziedi, rasaskrēsliņš, kosas un vībotnes, raudenes laksti, auzas skaras piengatavībā. Produkcijā arī ādas krēmi, rudzupuķu, vīgriežu, madaras, nātru, lavandas, rožu, smiltsērkšķu un kumelīšu ziedu toniki, mīlestības koka un baltā ceriņa smaržūdeņi, mājas ziepes un pretodu hidrolāts. Klāsts regulāri tiek papildināts.
Vieta piemērota dažādu vecumu apmeklētājiem un ir saistoša arī jaunākajām paaudzēm.
Vieta atvērta grupu apmeklējumam.

Darba laiks

Apmeklējums tikai ar iepriekšēju pieteikšanos uz noteiktu dienu un laiku.