Veckalsnavas luterāņu baznīcas drupas

Viena no vispamanākajām drupām Vidzemes augstienē, dievnams Veckalsnavā tiek arī kopts un bieži izmantots kā vieta notikumiem.

Vieta saistoša dažāda vecuma apmeklētājiem.
Vieta pieejama plašam apmeklētāju skaitam.
Kalsnavas baznīcas hronika vēsta, ka pirmā Veckalsnavas luterāņu baznīca bijusi ļoti veca koka ēka, kurai tornis jau sen kā bijis noņemts. Pat pēc baznīcas grāmatām tās vecums nav nosakāms. Pirmā Veckalsnavas baznīca gājusi bojā 1643. gadā. Ziņas par tagadējo mūra baznīcu parādās 1774. gadā, kad baznīcas grāmatā ir veiktas atzīmes par akmeņu pievešanu jaunajai baznīcai. 1830. gadā tie vēl stāv neizmantoti, bet vēlāk pamazām tiek uzsākta tagadējās mūra baznīcas būvniecība, kura pabeigta 1835. gadā, kad jaunā baznīca arī tiek iesvētīta. No 1908. gada līdz 1918. gadam Kalsnavas draudzes mācītājs bija latviešu rakstnieks un politiķis Andrievs Niedra. 1944. gadā, Otrā pasaules kara laikā, baznīca tika sagrauta. Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas baznīcas drupas un tuvējā apkārtne sakopta.
Baznīcas drupas vasarās tiek izmantotas kā norises vieta dievkalpojumiem, laulību ceremonijām un garīgās mūzikas koncertiem. Ja pāris vēlas laulāties baznīcas drupās, tad iesniegums vai izziņa par laulības noslēgšanai nepieciešamo dokumentu pārbaudi ir jāiesniedz Madonas novada dzimtsarakstu nodaļā un jāvienojas par ceremonijas laiku.
Vieta pieejama jebkurā gadalaikā.

Darba laiks

Vieta pieejama vienmēr.