Meņģeļi – Brāļu Jurjānu memoriālais muzejs

Vidzemes augstienes sirdī atrodas “Meņģeļi” – mājas, kurās 19. gadsimta sākumā sākusi saimniekot leģendārā mūziķu Jurjānu dzimta.

Dalīties
Muzejs atrodas ainaviskā apvidū, kas skaista jebkurā gadalaikā, gleznainā Pulgošņa ezera krastā un aizņem 8,6 ha. Senajā sētā apskatāmi 1998. gada Dziesmu un deju svētku objekti “Dziesmu kalns” un “Gaismas ritenis”. Par Pulgosni vairāk meklējiet šeit, "Vidzemēs" mājaslapā.
Muzejs saglabā un popularizē mūziķu brāļu Jurjānu radošo mantojumu, akcentējot dzīves vides, novada tradīciju, vēsturisko notikumu un personību lomu šī mantojuma radīšanā un uzturēšanā. Ar savu darbību muzejs veicina Ērgļu novada iedzīvotāju interesi par izglītības, kordziedāšanas, muzicēšanas un aušanas tradīciju turpināšanu.Muzejs piedāvā aplūkot ekspozīcijas "Brāļi Jurjāni - latviešu mūzikas pamatlicēji"; "Klēts - brāļu vasaras mītne un aušanas darbnīca" un "19. gs. etnogrāfiskie lauksaimniecības rīki". Ir iespēja piedalīties muzejpedagoģisko programmu "Iesim aust!", "Sasien savu pirtsslotu" un "Iepazīsim pūšamos instrumentus muzejā" nodarbībās.
Vieta piemērota dažādu paaudžu apmeklētājiem, muzejā ir vairākas muzejpedagoģijas programmas, kas saistošas bērniem un jauniešiem.
Vieta pieejama grupu apmeklējumam un ekskursijām, iepriekš piesakoties.
Šajā sētā dzimuši četri brāļi Jurjāni – Pēteris (1851–1900), Andrejs (1856–1922), Juris (1861–1940) un Pāvuls (1866–1948), kuri kļuvuši par latviešu mūzikas kultūras pamatlicējiem. Memoriālais muzejs dibināts 1990.gadā.

Darba laiks

No aprīļa līdz oktobrim:
P: brīvs
O, T, C, Pk, S, Sv: 10.00 – 17.00
Klusajā sezonā atvērts pēc iepriekšējas pieteikšanās.