Vectūļi – brīvdienu māja

Kā no laika mašīnas nākusi, Vectūļu brīvdienu māja ir cieņpilni kopta sena lauku sēta, kas nodota nakšņotāju rīcībā un bieži tiek izmantota dažādās filmās, videoklipos, fotosesijās!

Dalīties
"Vectūļi" atrodas Piebalgas ainavas lieguma teritorijā. Tuvumā klusas kaimiņu mājas - Jauntūļi, Lejastūļi un Kalnatūļi. Netālu atrodas arī publiska peldvieta Ineša ezerā.
VIeta piemērota dažāda vecuma nakšņotājiem.
Lauku sēta “Vectūļi” ir kultūras piemineklis, kura ģeogrāfiskais novietojums, ēku ansamblis, kultūras mantojums un apkārtējās dabas vide veido lauku sētas vērtību Latvijas arhitektūras un kultūras vidē un tūrismā.Lauku sēta ir neatņemama kultūras mantojuma sastāvdaļa. Tās saglabātās vēsturiskās ēkas sniedz ieskatu 19.gadsimta Vecpiebalgas lauku vidē un kultūrā. Lauku sētas «Vectūļi» aizsākums un mājas vārds rodams jau 16.gadsimta arhīva dokumentos, bet 17.gadsimtā mājas nosaukums uzskatāmi iezīmēts «zviedru laiku» kartē.
Brīvdienu mājā ir etnogrāfiski iekārtotas 3 guļamistabas, virtuve ar trauku mazgājamo mašīnu un ledusskapi, kā arī 1 vannas istaba ar dušu, fēnu un veļas mazgājamo mašīnu. Par papildmaksu naktsmītnē var tikt nodrošināti dvieļi un gultas veļa. Brīvdienu mājas viesi ir laipni aicināti izmantot saunu.
Vectūļu ēkas celtas ap 1820.gadu, šobrīd radot īpašu autentisku un etnogrāfisku vidi. Lauku sētu raksturo 19.g.s. sākuma apbūves telpiskā struktūra ar Vidzemes sētai raksturīgo neregulāro pagalmu. Saglabājies katrs atsevišķas ēkas sākotnējais būvapjoms, fasāžu arhitektoniskā kompozīcija, oriģinālas būvkonstrukcijas un apdares detaļas.

Darba laiks

Apmeklējums tikai ar iepriekšēju pieteikšanos uz noteiktu dienu un laiku.