Madonas Novadpētniecības un mākslas muzejs

Viena no centrālajām Vidzemes augstienes atmiņu institūcijām, muzejs Madonā piedāvā arī vienu no plašākajiem eksponātu krājumiem, kā arī izstāžu un muzejpedagoģijas notikumu klāstiem visā Latvijā!

Dalīties
Muzejs ir ideāla vieta, lai iepazītos ar senajiem etnogrāfiskajiem priekšmetiem saimniecības un amatniecības rīkiem. Nodarbībās iespējams iepazīt arheologa darbu, restauratora darbu muzejā, piedalīties monotipijas grafikas darbnīcā. Apmeklētāji tiek iepazīstināti ar tautas tērpu izgatavošanas un valkāšanas tradīcijām Madonas novadā un to pielietojumu mūsdienās, ar senajiem ēku būvēšanas veidiem u.c.
Muzejs labi piemērots ģimenēm ar bērniem. Pieejamas vairākas muzejpedagoģijas nodarbības, kas īpaši pielāgotas jaunākajiem apmeklētājiem. Skolēniem iespēja uzzināt par profesijām, kuras nodarbinātas/ iesaistītas/ darbojas/ muzejā - (vēsturnieks, krājuma glabātājs, zāles uzraugs, restaurators, mākslas izstāžu organizators, izglītojošā darba veicējs, muzeja vadītājs, saimniecisko darbu veicējs, mākslinieks u.t.t.
Muzejs atvērts plašam apmeklētāju skaitam. Pieejamas īpašas mācību stundas ar muzejpedagoģisko programmu līdz 20 dalībniekiem gan skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem. Atrodas Madonas centrā, ērti var piebraukt un atrast stāvietu lielākam transportam.
Dibināts 1944.g. muzejs vāc, glabā un eksponē materiālus par Madonas pilsētas un novada vēsturi, kultūru un mākslu. Apskatāma pastāvīga ekspozīcija par novada arheoloģiju. Latvijas vidējā un jaunākā akmens laikmeta plašākie atradumi nāk no Lubāna ezera apkārtnes Madonas novada austrumos. Muzejā regulāri ir skatāmas dażādas tematiskās un mākslas izstādes, vasaras periodā - novada etnogrāfisko materiālu kolekcija. Apmeklētājiem ir iespēja izmantot muzeja zinātnisko bibliotēku. Pieejamas ekskursijas pa pilsētu un rajonu.
1984.g. restaurēta no laukakmeņiem celtā bijušās Birżu muiżas klēts, tai piebūvētas plašas mākslas izstāżu zāles (Skolas ielā 10a). Atrodas Madonas pilsētvides centrā.
Muzejs atvērts un viegli sasniedzams jebkurā gadalaikā.

Darba laiks

P: brīvs
O, C, Pk: 10.00 – 17.00
T: 10.00 – 18.00
S, Sv: 10.00 – 16.00