Smeceres krogs

Viena no retajām trīszvaigžņu viesnīcām Vidzemes augstienē, Smeceres krogs ir arī leģendāra vieta, kur satikties arī pie kāda mēriņa vai maltītes.

Dalīties
Viesnīcas Smeceres krogs restorāns ir atvērts no piektdienas līdz svētdienai, un tajā tiek piedāvāti latviešu un starptautiskās virtuves ēdieni. Viesu rīcībā ir arī bārs un kafejnīca, plaša ēdienkarte.
Iespējams uzņemt līdz 150 viesiem. Viesnīcā pieejamas 44 gultasvietas. Teritorijā ir piemērota lieluma bezmaksas autostāvieta.
Smecerīša krogs iezīmēts 17. gadsimta kartē ceļa posmā starp Bērzauni un Cesvaini, kur 21. verstī no Rīgas ceļs šķērso Austronas upi. Smeceres krogs piederējis Lazdonas muižai, un tas vairākkārt pārbūvēts. Krogs bijis mūra (vismaz vēlākā laikā) ar divam stadulām - zemnieku un kungu pajūgiem, un tajās varēja iebraukt tieši no ceļa pa slīpās sienās iebūvētiem vārtiem. Kroga pamatuzdevums bij dot atpūtas un nakšņošanas vietu ceļiniekiem. Zemnieku stadulā savus pajūgus novietoja nakšņojošie Rīgas braucēji, sīktirgotāji u. c. celinieki. Kroga rietumu galā apstājās zemnieki, un tur atradās t. s. lielā kroga istaba, kurā nakšņoja vienkāršie ceļotāji. Deramdienās saimnieki te līga sapulcējušos kalpus nākamajam darba gadam. Kroga austrumu pusē bija t. s. vācu gals ar vairākām istabiņām, bija pat īpaša biljarda istaba. Smeceres krogs arī pirms pirmā pasaules kara bijis apkārtnes latviešu pulcēšanās vieta. 1915. gadā, krogam nonākot piefrontes joslā, tur uz pagaidu dzīvi bij apmetušās dažādas bēgļu ģimenes no Kurzemes, Latvijas brīvvalsts laikā, divdesmitajos gados. Smeceres krogu nopirka agrākais nomnieks O. Grebstelis un ierīkoja tur t.s. tējnīcu, kurā bij dabūjams arī alus un vārīti vēži. Sevišķi daudz tējas ticis vārīts trīsdesmito gadu ziemās un pavsara mēnešos, kad netālu uz sliedēm piestāja slēpotāju vilciens no Rīgas un arī rīdzinieki Smeceres krogā baudīja svētdiens atpūtas maltīti. Otrā pasaules kara gados nodega visas kroga saimniecības ēkas un tika sabojāts kroga jumts, ko gan salaboja, bet ēku pēc tam vairs neizmantoja, kaut arī tā skaitījās vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis.
Viesiem tiek piedāvāti divvietīgi, trīsvietīgi un četrvietīgi numuriņi. Viesu rīcībā ir sauna un iekštelpu baseins. Iespējams uzturēties ar dzīvniekiem.
Smeceres krogs nodrošina banketu rīkošanu, banketu apkalpošanu, ēdināšanu līdz 150 cilvēkiem.
17.gadsimtā celtajā kroga ēkā, vietā, kur sešdesmitajos gados režisors Voldemārs Pūce filmēja "Mērnieku laikus” pēc tāda paša nosaukuma Reiņa un Matīsa Kaudzīšu romāna, tagad atrodas viesu nams.
Vieta piemērota viesiem jebkurā gadalaikā.

Darba laiks

Restorāns un SPA zona:
Pk, S, Sv: 11.00 – 21.00
Pakalpojumi ārpus darba laika pieejami ar iepriekšēju pieteikšanos uz noteiktu dienu un laiku.