Kalnu medus – saimniecība

Kultūras zīmes “Latviskais mantojums” saimniecība, Kalnu medus atrodas Vidzemes augstienes sirdī un ir visaugstāk novietotā bišu drava Baltijā!

Dalīties
Ap teritoriju atrodas Lubejas muižas ēkas, parks un ozolu alejas. Bišu stropi novietoti augstākajā Latvijas virsotnē Gaiziņkalnā, kā arī citās ainaviskās kalnu virsotnēs - Punktiņkalnā, Bākūžkalnā un citās. Atkarībā no sezonalitātes apkārtnes pļavās pakāpeniski zied vairāk nekā 200 dabīgie nektāraugi.
Apmeklējuma laikā uzzināsiet par bišu lomu dabas norisēs un to pozitīvo ietekmi uz cilvēka dzīvi un veselību, tuvāk iepazīsiet bišu dzīves norises: bišu izskatu, saimes dzīves un hierarhijas modeli. Noskaidrosiet, kā biškopja darbi izmainās līdz ar gadalaiku maiņu, kopīgi apskatīsiet biškopja darba instrumentus un produkcijas iegūšanas iekārtas. Iemēģināsiet roku biškopja darbos, piedalīsieties praktiskajā “Dravnieka dravnīcā”.
Vizītes vai ekskursijas noslēgumā iespējams nogaršojot biškopības produktus un tos iegādāties.
Saimniecība ir atvērta jebkura vecuma apmeklētājam. Pieejami īpaši tērpi bērniem.
Dravas apmeklējumam pieejami 40 bērnu tērpi un 10 pieaugušo kombinezoni. Piedāvājumā arī skolu klašu meistraklase - "Iepazīsti biškopja profesiju".

Darba laiks

Apmeklējums tikai ar iepriekšēju pieteikšanos uz noteiktu dienu un laiku.