Savvaļas putnu rehabilitācijas stacija

Viens no Latvijas nozīmīgākajiem mūsu laiku ornitologiem 2014. gadā Vidzemes augstienē ierīkojis Latvijā pirmo savvaļas putnu saudzētavu, kamēr par tās “pamatiedzīvotāju” kļuvis kāds mūžīgi savainots jūras ērglis.

Stacijas darbības mērķis ir īpaši aizsargājamo sugu putnu rehabilitācija un atgriešana dabā. Stacijā tiek pieņemti piekūnveidīgie un pūčveidīgie putni, kā arī melnie stārķi un medņi, kuriem nav konstatētas neārstējamas ķermeņa traumas vai ekstremitāšu lūzumi.Putnu rehabilitācijas stacijā ir iekārtoti specializēti voljēri, kas paredzēti putnu izmitināšanai atkopšanas laikā un atsevišķa būve veselību atguvušajiem putniem, kur tiek izmitināti putni pirms izlidošanas brīvībā. Par rehabilitācijas stacijas pastāvīgo iemītnieku kļuvis jūras ērglis, kurš iepriekš mitinājies Rīgas Zooloģiskajā dārzā. Jūras ērglis savulaik guvis ievainojumus, lai arī ērglis tika izārstēts, viņš vairs nespēj lidot, tādēļ nevar izdzīvot savvaļā.
No rehabilitācijas stacijas notiek dabas pārgājienu organizēšana ar dzīvnieku vērošanu vai dzīvnieku pēdu noteikšanu.
Savvaļas putnu rehabilitācijas stacijas saimnieks ir pieredzējušais vides eksperts un viens no vadošajiem mazo ērgļu pētniekiem Latvijā un Eiropā Uģis Bergmanis. Viņa vadībā iespējama savvaļas putnu rehabilitācijas stacijas apskate, to papildina interesanti dabas un pieredzes stāsti. Notiek arī plaša spektra dabas tēmu semināru vadīšana. Vairāk par Uģi lasiet sadaļā "Cilvēkstāsti".NB! Ja valsts mežos vai jebkur citur ir atrasts kāds slims vai ievainots piekūnveidīgo vai pūčveidīgo kārtas putns, lūdzam par to ziņot Uģim!
Vieta būs saistoša visām paaudzēm, it sevišķi bērniem.
Vieta pieejama nelielām grupām.

Darba laiks

Apmeklējums tikai ar iepriekšēju pieteikšanos uz noteiktu dienu un laiku.