Nītaures muižas pils un parks

Reiz piederējusi skotu ģenerālim, Nītaures muižas teritorija joprojām glabā seno laiku vērienu, kamēr pils jau kā skola arī vēl turas pretī laika zobam.

Pie Nītaures muižas pils ir saglabājusies muižas laikos izveidotā plašā parku un dīķu sistēma. Parks sākumā bija franču regulārā stila parks, ko pārveidoja par romantisku ainavu parku. Tajā aug 21 sugas koki un krūmi, tajā skaitā krēslu liepas - ļoti retas un īpatnējas sugas pārstāves. Parks izveidots ar 3 terasēm.
Privāti piesakoties, iespējamas maksas ekskursijas Nītaures vēstures zinātājas un gides Daces Eipures vadībā. Muiža tikai viena no pieturvietām Nītaures vēstures takā.
Vieta no ārpuses pieejama plašam cilvēku skaitam.
Par uzvaru septiņgadu karā, kurā iesaistījās visas 18. gadsimta Eiropas lielvalstis, Krievijas ķeizariene Elizabete apdāvina skotu ģenerāli Vilhelmu Fermoru, kurš dzimis Krievijā. Ģenerālis Fermors 1759.gadā saņem vairākus īpašumus tagadējā Latvijas teritorijā, arī Nītaures muižu.Nītaures muižas pils celta 1890.gadā. Nodedzināta 1905.gadā, 1928.gadā ir atjaunota un pielāgota Nītaures pamatskolas vajadzībām. Ēka apskatāma tikai no ārpuses.
Vieta pieejama jebkurā gadalaikā.

Darba laiks

Vieta no ārpuses pieejama vienmēr.