Latvijas pagastu ozolu birzs

Šī zaļojošā birzs pat bez liekām pūlēm ir kļuvusi par nākamo latviešu dzīvesziņas centru, kuru vēlams apmeklēt ikvienam.

Birzi ieskauj Madlienas skolas vecajā parkā augošie ozoli, kas jau var lepoties ar krietnu gadu skaitu. Izbūvētais bruģa un grants seguma celiņu tīkls starp kupli saaugušo teritoriju simboliski atgādina koka saknes, kuru vijums turpinās koka stumbrā ar septiņiem ozolzīļu formas laukumiem. Dažādi vides objekti stāsta par latviešu tautas saknēm un posmiem cilvēka dzīvē. Šeit uzstādīts arī informatīvais stends, kur smelties zināšanas par Latvijas dabu.
Birzī uzstādīta "Imanta Ziedoņa debess vērošanas gulta". Tā vēsta pagasta iedzīvotājiem, viesiem un tūristiem dzejnieka, publicista un sabiedriskā darbinieka Imanta Ziedoņa (1933-2013) radošo saistību ar Madlienas pagastu.
Vieta ir saistoša visām paaudzēm.
Vieta pieejama plašam apmeklētāju skaitam.
2004. gada 30. aprīlī, vienu dienu pirms Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā, Madlienā pulcējās Latvijas pagastu pārstāvji, lai atstātu vēstījumu nākamajām paaudzēm. Šajā dienā tika iestādīti 453 ozoliņi (tieši tik daudz Latvijā toreiz bija pagastu). Latvijas pagastu ozolu birzs tapšanas vietas izvēli noteica vēstures fakts, ka 1938. gadā Madlienu atzina par Latvijas ģeogrāfisko centru. Laika gaitā Latvijas pagastu ozolu birzs labiekārtošanā īstenoti vairāki mazi, bet eleganti projekti.

Darba laiks

Vieta pieejama vienmēr.