Gaiziņkalns

Vidzemes augstienes sirds, Gaiziņkalns ir visatpazīstamākā un arī augstākā Latvijas virsotne. Apvīta daudziem nostāstiem, šis paugurs ir vilinājums teju katram Latvijas iedzīvotājam.

Gaiziņkalna apkārtne ir viena no ainaviskākajām Latvijas vietām un notekti viens no augstākajiem kāpumiem. Gaiziņkalna (311.94 m vjl) apkārtnē izvietojušies arī citi Latvijas lielpauguri – Sirdskalns (297 m vjl), Abrienas kalns (287 m vjl), Dravēnu kalns (283 m vjl). Gaiziņa pakājē atrodas 8 no 10 Latvijas augstākajām virsotnēm. Ap Gaiziņu plešas dabas parks “Gaiziņkalns”, kurš dibināts pirms vairāk nekā 60 gadiem – 1957.gadā, un plešas 2000 hektāru platībā. Teritorija veidota, lai aizsargātu raksturīgo Vidzemes augstienes ainavu pauguraino reljefu un ezerus, to dabas un kultūras vērtības. Tā tiek definēta kā izcili ainaviska teritorija ar raksturīgo Vidzemes augstienes ainavu. Dabas parks ir iekļauts Eiropas Savienības īpaši aizsargājamo dabas teritoriju tīklā “Natura 2000”.
Gaiziņkalna teritorijā ir vairākas ziemas sportu bāzes, ap Gaiziņu regulāri notiek dažādas sacensības. No Gaiziņkalna sākas vairākas marķētas gājēju un velosipēdistu takas-maršruti. Ziemas sporta vajadzībām meklējiet Atpūtas kompleksu "Gaiziņš" šeit, "Vidzemēs" mājaslapā.
Gaiziņkalns pieejams neierobežotam cilvēku skaitam. Blakus virsotnei iekārtota plaša autostāvieta.
Gaiziņa vārds cēlies no vārda Gaiszinis, jo kalns arvien tiek uzskatīts par drošu laika pareģotāju. Ja tas tinas miglā vai no tā ceļas miglaina dūmaka, tad ne vēlāk kā trešajā dienā, gaidāmi nokrišņi.
Gaiziņa teritorija ir viens no tēlainākajiem ziemas galapunktiem Latvijā. Ap paugura teritoriju ir vairāki ziemas sportu centri - meklējiet GOLGĀTS mūsu mājaslapā!

Darba laiks

Vieta pieejama vienmēr.