Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve Sarkaņos

Atvērtā kopš 2016. gada maija, krātuvē ir iespēja ieraudzīt, meklēt un atrast aizgājušo laiku, kā arī iepazīt priekšmetus, kas vēl nav skatīti centrālā muzeja ekspozīcijās un izstādēs. Krātuve ietilpst Madonas Novadpētniecības un mākslas muzeja sastāvā, kuru varat meklēt šeit, “Vidzemēs” mājaslapā.

Krātuvē pieejama amatniecības darba rīku kolekcija, mēbeļu un sadzīves priekšmetu kolekcija, 19.g. beigu un 20.gs. dzīvojamo istabu iekārtojums, ekspozīcija par tvertnēm un mēriem, ekspozīcija par linu un vilnas apstrādes rīkiem, ekspozīcija, kas veltīta Madonas novadniekiem - rakstnieka Viktora Eglīša dzimtai, aktrisei Olgai Dreģei, komponistam un kordiriģentam Valdim Breģim, muzikologam Jēkabam Vītoliņam.
Krātuve ir interesanta jebkura vecuma apmeklētājam, bērnu grupas tiek veicinātas.
Krātuvi iespējams apmeklēt nelielās grupās.
Bijušajā Sarkaņu skolā ierīkotajās atklātā krājuma telpās skatāms ap 3000 etnogrāfisko priekšmetu. Pamatā krājums te aptver 19.gs.–20.gs. vidum raksturīgos amatniecības darbarīkus un darinājumus, atspoguļojot tā laika tradīcijas. Bijušajā Sarkaņu skolā atbilstoši krātuvei aprīkotajās telpās eksponēti amatnieku rīki un darinājumi pa tematiskajām grupām, to skaitā – vilnas un linu apstrāde, mēbeles un 19.gs. beigu–20.gs. 1.puses istabu iekārtojums, iedzīvei nepieciešamās lietas, tradicionālie mēri un tvertnes.Novadniekiem izveidotā ekspozīcija vēstī par sarkaniešiem – Latvijas kultūras dzīves personībām – rakstnieku Viktoru Eglīti, muzikologu Jēkabu Vītoliņu, diriģentu un komponistu Valdi Breģi un aktrisi Olgu Dreģi.
Krātuvi iespējams apskatīt ziemas laikā pēc iepriekšēja pieteikuma.

Darba laiks

P: brīvs
O, T, C, Pk: 10.00 – 17.00
S, Sv: – pēc iepriekšēja pieteikuma