Drustu novadpētniecības muzejs

Nelielā, apburošā vesterna tipa mājiņā iemājojis klasisks, bet tematiski un čakli sakārtots Drustu vietējās vēstures muzejs, kura ārpuse saskan ar iekšpusi!

Dalīties
Muzeja pirmsākumi saistāmi ar Drustu skolas vēstures skolotāja Jāņa Arāja darbību 20. gadsimta 70. – 80. gados. Lai padarītu vēstures stundas interesantākas, skolotājs sāka kolekcionēt dažādus vēsturiskus priekšmetus, materiālus: fotogrāfijas, atmiņu stāstījumus, izgriezumus no preses materiāliem, dokumentus un senas liecības par skolu izveidi un darbību. Kad 1987. gadā Drustu skola atzīmēja 300 gadu atceres pasākumu, jau bija savākts pietiekami plašs materiālu klāsts, ka varēja izveidot izstādi, un svētku dalībnieki ieteica izveidot skolas muzeju. Darbs pie muzeja izveides tika turpināts, un 2008. gada 28. oktobrī krājums pārtapa par Drustu novadpētniecības muzeju. Par Jāni Arāju vairāk lasiet sadaļā "Cilvēkstāsti".
VIeta būs saistoša visām paaudzēm.
Vieta apmeklējama nelielās grupās.
Muzeja misija ir ekspozīcijām un izglītojoša rakstura pasākumiem par Drustu pagasta vēsturi un mūsdienu norisēm rosināt sabiedrībā interesi par Drustu pagastu un vēlmi apmeklēt muzeju un iesaistīties muzeja veidošanā un rīkotajos pasākumos.
VIeta piemērota jebkurā gadalaikā, iepriekš piesakoties.

Darba laiks

P, T: 11.00 – 18.00
O: 14.00 – 19.00
C: 10.00 – 18.00
Pk: 10.00 – 15.00
S, Sv: brīvs