Kučuru dzirnavas

Ģimenes uzņēmums, kas jau ceturtajā paaudzē saimnieko vecvectēva Gusta Medņa 1876. gadā celtajās Kučuru dzirnavās!

Dalīties
Teritoriju ieskauj meži, ap dzirnavām iekopts savvaļas dārzs ar daudziem skaistiem rakursiem. Īpaši skaista vieta rudeņos.
Pašreizējā saimnieka Jāņa Medņa vecvectēvs Gusts Mednis no Lauteres barona izpirka zemi Viešupītes krastos. Uz upītes izracis dzirnavu dīķi, Gusts 1876. gadā uzceļ Kučuru dzirnavas. Kopš tā laika ar pārtraukumu padomju laikā, dzirnavās saimniekojusi Medņu dzimta. Jau 2001.gadā Daina un Jānis iestājas asociācijā „Lauku ceļotājs” un 29. jūnijā, gadu pēc dzirnavu slēgšanas, uzņem pirmos klientus mazajā lauku pirtiņā. Plašāk par Medņu dzimtu lasiet sadaļā "Cilvēkstāsti".
Kompleksā kopā ar papildvietām ir iespējams izguldīt līdz 70 personām.
Kučuru dzirnavas celtas 1876. gadā. Līdz pat 1949. gadam Medņu dzimta šeit nodarbojas ar graudu malšanu un gatera pakalpojumiem. 1949. gada 25. martā Medņu ģimeni izsūta uz Sibīriju – Amūras apgabalu pie Zejas upes. 1954. gadā Sibīrijā mirst Jānis Mednis, nesagaidījis sava jaunākā dēla Jāņa Medņa piedzimšanu. 1957. gadā Olga ar 4 bērniem atgriežas Latvijā, bet valdības politikas dēļ ne savās dzirnavās. 1990. gadā tiek atjaunotas Jāņa Medņa tiesības uz tēva īpašumu un izveidota zemnieku saimniecība ar zemes platību 40,9 ha. Pirmais rūpals graudu malšana un putraimu skaldīšana noris līdz 2000. gadam, līdz mazās dzirnavas, nespējot konkurēt ar lielajām, pārtrauc savu darbību, lai 2001. gadā sāktu ceļu tūrisma nozarē.
Piedāvājumā neizbāzīga viesu māja un 3 namiņi, kas piemēroti gan lielākām grupām un ģimenēm, gan romantiskai divtulībai. Viesiem piedāvājumā ar malku kurināma slapjā pirtiņa, kas atrodas lielā dzirnavu dīķa malā. Piedāvājumā arī sauna, kas tā atrodas brīvdienu namiņā, mazā dīķīša malā. Pieejama arī makšķerēšana dzirnavu dīķī, kurā ir karpas, līdakas, plauži, u.c. zivis.
Kučuru dzirnavas specializējušās kāzu svinību organizēšanā, bet klāj arī banketu galdus. Pieejama svētku ēdienkarte. Ziemā izmantojama zāle līdz 50 cilvēkiem, vasarā – līdz 100 cilvēkiem. Piedāvājumā arī brīvdienu namiņa zālīte līdz 10 cilvēkiem.
Interesentiem piedāvājam apskatīt Gustava Medņa celtās dzirnavas un to iekārtas. Dzirnavas darbojās līdz 2000. gadam, pašlaik tajās saglabāti dzirnavu ganģi un iekārtots seno lietu muzejs.

Darba laiks

Apmeklējums tikai ar iepriekšēju pieteikšanos uz noteiktu dienu un laiku.