Lubānas vīnotava

Vidzemes augstienes pakājē Lubānā jau otro desmitgadi top vīni, kuriem piemīt pasaules garša! Iepriekš piesakoties, iespējams šīs garšas iegādāties, kā arī satikt gan darītavu, gan darītāju.

Dalīties
​Ir radīta iespēja iepriekš saskaņotā laikā pieteikties Lubānas vīnotavas apskatei, sarunai ar vīndari Oskaru Žvaginu, iespēja degustēt dzērienus. Ideja par vīna darīšanu Oskaram radās 2009.gadā, kad vasarā ogu raža bija tik bagātīga, ka to nebija kur likt. Tad viņam atmiņā atausa fakts, ka padomju laikos vectēvs bija gatavojis vīnu, un receptes tika pierakstītas uz skapja durvīm. Par Oskaru vairāk lasiet sadaļā "Cilvēkstāsti".
Ražotnē iespējams iegādāties vīnus, kuri ražoti, izmantojot pasaulē atzītās tradicionālas vīna darināšanas metodes. Top baltie un dzirkstošie vīni no dažādiem Latvijas augļiem, ogām un rabarbera. Stipro dzērienu cienītājiem pieejams “Dārznieka stiprais”.
Ekskursijas un degustācijas vislabāk piemērotas nelielām grupām.
Lubānas vīnotava atrodas bijušās Lubānas muižas klētī, savukārt Parka iela bijusi galvenais muižas ceļš. Agrāk - 19. gs. beigās - baronu fon Volfu pārvaldītā Lubānas muiža bijusi platības ziņā lielākā muiža Vidzemē.
Pieejama vīndara vadīta vīnu degustācija darba kolektīvam vai izzinoša ekskursija lielākām tūristu grupām. Piedāvājumā arī semināru telpa. Vieta piemērota dzimšanas dienām, kāzu pieturvietām, vecmeitu vai vecpuišu ballītēm un citām nelielām svinībām.
Vieta pieejama jebkurā gadalaikā, iepriekš piesakoties.

Darba laiks

Apmeklējums tikai ar iepriekšēju pieteikšanos uz noteiktu dienu un laiku.