Ķeipenes kinostacija (Sergeja Eizenšteina komunikāciju centrs)

Viena no visunikālākajām vietām Latvijā, šis Augusta Sukuta līdzdibinātais muzejs ir veltīts Latvijā dzimušā, bet Vidzemes augstienē neaugušā režisora mūžam un darbam. Tas atrodas tikpat ievērojamā dzelzceļa stacijā un ir papildināts ar fotogēniskām instalācijām!

Dalīties
Laiku pa laikam stacijas teritorija iegūst kādu jaunu elementu vai vides instalāciju. Šī ir kā tikšanās vieta kino dižgariem, šeit atrodas milzu galds un krēsli, un bāka. Pāri sliedēm slejas tunelis no 24 kino kadriem, kas ir veltījums pirmajai kino lentei. Perona malā vējā plīvo Latvijas un Spānijas karogi. Pazemē izbūvēts vides instalācijas objekts - 8 metrus gara un 4 metrus plata “Potjomkina aka”, kas veidota kā izstāžu zāle zem zemes, galveno akcentu liekot uz Sergeja Eizenšteina filmu "Bruņukuģis Potjomkins”.
Vieta lieliski piemērota dažādu vecumu apmeklētājiem.
Vieta atvērta plašam cilvēku skaitam. Par grupu ierobežojumiem aicinām sazināties ar muzeju.
Stacijā izveidota pasaulē vienīgā publiski apskatāmā ekspozīcija, kura veltīta kinomākslas dižgaram, režisoram Sergejam Eizenšteinam. Tā reiz prātā ienākusi kinofestivāla „Arsenāls” vadītāja Augusta Sukuta komandai un domubiedriem, festivālu laikā dodoties mazliet sirreālā ceļojumā ar vilcienu uz Ķeipeni. Ekskursija jāpiesaka iepriekš!
Stacija atvērta 1937. gadā, tajā bija 3 sliežu ceļi un strupceļš. Tagadējā stacijas ēka uzbūvēta 1950. gadā. Dažus gadus pirms vilcienu kustības pārtraukšanas Ērgļu virziena līnijā stacija tika pārveidota par pieturas punktu un blakus sliežu ceļi nojaukti. Pietura tika slēgta līdz ar dzelzceļa līnijas slēgšanu 2009. gadā. 2018. gadā ēkai veikta vienkāršota renovācija. Ķeipene ir vienīgā vieta, kur ir saglabāts sliežu posms no bijušā vilcienu maršruta Rīga - Ērgļi.

Darba laiks

Vieta no ārpuses pieejama vienmēr.
Objekts “Potjomkina aka” pieejams no maija līdz oktobrim.
Stacijas ekspozīcijas apmeklējums tikai ar iepriekšēju pieteikšanos uz noteiktu dienu un laiku.