Elkas kalna saimniecība – brīvdienu māja

Vietā ar vienu no iespaidīgākajiem, tīrākajiem skatiem pār Vidzemes augstienei, Elkas kalnā atrodas ne tikai vienkārša, bet piemīlīga naktsmītne, bet arī savu ceļu sāk pati Gauja!

Dalīties
Augstākais Cēsu apkārtnes lielpaugurs (260.7m v.j.l.). No virsotnes paveras fantastisks, plašs skats uz Brežģa kalnu un tālākajiem Amatas ielejas mežiem, Skujenes, Taurenes un Piebalgas latviskajām ainavām. No Elkas kalna savu tecējumu sāk Gauja; šo punktu var apmeklēt. Caur Elkas kalnu iet viens no Strūves meridiāna punktiem. Vairāk par Gaujas sākumu lasiet šeit, "Vidzemēs" mājaslapā.
Kopā ar Elkas kalna saimnieci Mildu Šķerbergu iespējams doties vairākās dabas darbnīcās. Zāļu tēju ekspedīcijās tiek iepazīti Latvijas dabas augi, to dziedinošajām spējas, pareiza augu ievākšana, žāvēšana un sagatavošana lietošanai. Augu ziepju darbnīcā iespējams pagatavot savas īpašās augu ziepes ar augu eļļu izvilkumiem un zāļu tēju pulveriem. Ziedūdens darbnīcā ir iespēja pagatavot ziedūdeņus no Elkas kalna pļavās ievāktiem augiem. Par Daini un Mildu Šķerbergiem vairāk lasiet sadaļā "Cilvēkstāsti".
Iepriekš piesakoties, Elkas kalna saimniecība piedāvā gardu brīvdabas maltīti no 10 - 40 personām. Piedāvājumā zupas un sautējumi no sezonas dārzeņiem un sēnēm vai svaigi ķerta zivs, pašcepta maize un plātsmaize, bērzu sulas, tējas un ogu dzērieni.
Vieta piemērota dažādu vecumu apmeklētājiem.
Dabas darbnīcas pieejamas 5-20 cilvēku grupām, brīvdabas maltītes no 10 - 40 personām.
Pieejama brīvdienu māja ar plašu terasi pārim, ģimenei vai nelielam draugu lokam. Ir plaša dzīvojamā istaba ar galdu un dīvānu, kurš nepieciešamības gadījumā tiek transformēts par divvietīgu gultu. Guļamā zona ar ērtu divvietīgu gultu atrodas jumta izbūvē. Neliela virtuve uzkodu sagatavošanai vai vienkāršu maltīšu pagatavošanai atrodas uz terases. Nepieciešamības gadījumā viesiem pieejama arī plaša dārza virtuve. WC un ērta solārā duša atrodas ārā. Pieejams grils, ugunskura vietas un katls gatavošanai uz uguns. Ir rezervējams kubls un teltsvietas.
Par iespējām sniegotajā sezonā interesēties individuāli.

Darba laiks

Apmeklējums tikai ar iepriekšēju pieteikšanos uz noteiktu dienu un laiku.