Lubānas mitrāja informācijas centrs

Vidzemes augstienes pakājē atrodas lielākais Latvijas ezers ap kuru ir tikpat liels mitrājs. Tiem par godu ir tapis viens no nozīmīgākajiem dabas centriem Latvijā.

Dalīties
Dabas liegums "Lubāna mitrājs" ir lielākais iekšzemes mitrājs Latvijā. Tas dibināts 2009. gadā, apvienojot tajā 12 dabas liegumus un izveidojot kompleksu, īpaši aizsargājamu dabas teritoriju. Kompleksā pārstāvēti izcili Latvijā un Eiropas savienībā īpaši aizsargājami biotopi kā arī bagāta un daudzveidīga augu un dzīvnieku valsts. Lubāna mitrāja kompleksa unikālo biotopu daudzveidību nosaka tā ģeogrāfiskais novietojums. Te robežojas dažādām klimatiskajām zonām raksturīgas dzīvotnes un sastopamas upju palieņu pļavas, neskarti augstie purvi, purvaini meži, neskarti augstie purvi, boreālie (ziemeļu) meži, melnalkšņu staignāji un parkveida pļavas u.c.Lubāna ezers un zivju dīķi ir viena no svarīgākajām caurceļojošo ūdensputnu atpūtas un barošanās vietām valstī, ligzdošanas vieta 29 Eiropas īpaši aizsargājamām putnu sugām – mazajam ērglim, jūras ērglim, ziemeļu gulbim, griezei, ķikutam un vieta, kur sastopamas vairākas pasaulē apdraudētas putnu sugas – ķikuts, grieze, jūras ērglis, zivju ērglis.
Informācijas centrs piedāvā orientēšanās spēles, ekskursijas, laivu braucienus pa Aiviekstes upi, makšķerēšanas aktivitātes. Informācijas centrs nodrošina ar vairākiem gājēju, velobraucēju, skrējēju maršrutiem ap Lubānu un apkārtnē.
Informācijas centrs piedāvā dažādus pakalpojumus - kā atpūtniekiem, tā makšķerniekiem, medniekiem un citiem informācijas centra viesiem. Centrā pieejami tūrisma ceļveži, binokļi apkārtnes putnu un ainavas vērošanai, orientēšanās spēle informācijas centra apkārtnē. Piedāvājumā pārgājienu organizēšana, gida pakalpojumi, informācija par dabas kompleksu, tā dabas vērtībām un kultūrvēsturi.
Vieta piemērota dažāda vecuma apmeklētājiem, piedāvājums un aktivitātes ir draudzīgas bērniem un jauniešiem.
VIeta pieejama plašam apmeklētāju skaitam dienas aktivitātēm.
Informācijas centra otrajā stāvā atrodas naktsmītne, kurā ir divi numuriņi. Viens ir ģimenes numurs ar divguļamo gultu un dīvānu, otrs ar trīs vienvietīgajām gultām. Ir pieejamas vēl četras papildvietas. Plaša un ērta terase. Naktsmītnē ir pieejama virtuve ar ledusskapi, plīti un visu nepieciešamo gatavošanai: trauki, garšvielas, eļļa, tējas, kafija. Pieejama uz abām istabiņām viena vannasistaba. Ir pieejamas arī telts vietas ar soliņiem, malka, āra lapene, sirsniņmājiņa.
Informācijas centra pirmajā stāvā ir iespēja iznomāt telpas pasākumiem (semināriem, svinībām) līdz 30 personām. Pieejams projektors un ekrāns.
Centrs atvērts jebkurā gadalaikā.

Darba laiks

P, O, T, C: 9.00 – 17.00
Pk. 10.00 – 18.00
S. 9.00 – 19.00
Sv. 9.00 – 17.00