Grašu pils – viesnīca

Šeit cilvēki var baudīt klusumu, skaisto dabu ar senatnīgajiem kokiem pils parkā, doties īsākās un garākās pastaigās, apskatīt tuvējo Cesvaines pilsētu, pili un parku.

Dalīties
Bez muižas parka Graši ir arī ozolu zeme, kurā savulaik saskaitīti pat 28 dižkoki. Apkārtnē arī tagad redzami dižozoli, lielākie no kuriem ir vecāki par muižas apbūvi. Izbraucot no Grašu pils uz senā ceļa Kraukļu virzienā, ir nelielie Kālenu dzimtas kapi ar 12 pāru ozolu aleju uz tiem. Tajā dus Grašu muižas īpašnieks, un vēl šodien ir atrodama viņa kapa vieta.
Ēdināšana viesnīcas viesiem, kā arī grupām sākot no 10 cilvēkiem, iespējams iepriekš rezervēt gardu maltīti, saskaņojot ēdienkarti. Brokastis jārezervē atsevišķi.
Iespējams nakšot līdz 16 personām. Pieejamas vakariņas grupām, kas nakšņo viesnīcā, sākot no 10 cilvēkiem.
1784.gadā celtā Grašu muižas pils ēka atrodas pašā Vidzemes centrā Cesvaines apkārtnē. Tā būvēta klasicisma stilā un sākotnēji bijusi vienstāvīga ēka. Grašu kā apdzīvotas vietas pamats ir Grašu kungu mājas apbūve. Grašu muižas vēsture 101 gadu (no 1819. līdz 1920. gadam) ir saistīta ar fon Kālenu vārdu.1852. gadā tai uzbūvēts 2. stāvs un lievenis, tās centrālajā daļā izveidots četru kolonnu portiks. Muižas apbūve veidojusies ap pagalmu. Gravas pusē celta pārvaldnieka māja, bet tālāk stallis ar vāgūzi, kura otrajā stāvā dzīvojuši kalpi. Aiz staļļa bijusi siltumnīca, no kuras saglabājušās drupas. Pretī pārvaldnieka mājai kalpu māja, bet tālāk kūts.Muižas rekonstrukcija sākta 1993. gadā, lai tajā darbu uzsāktu privāts bērnu nams „Grašu bērnu ciemats”.
Pieejami vairāki numuri - vienvietīgs, divi divvietīgi un lux. Siltas un mājīgas istabas ar senlaicīgām mēbelēm un skatu uz pils skaisto parku. Viesi var arī uz vietas spēlēt biljardu un apmeklēt saunu. Brīvdienu mājā "Dukāti" var palikt līdz 9 personām, ir 3 divvietīgas un 3 vienvietīgas gultas. Ir virtuve, dzīvojamā istaba ar kamīnu, WC un dušas. Viesnīca pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem.
Vieta piemērota kāzām, semināriem, mielastiem - kamīnzālē līdz 70 cilvēkiem vai baltajā zālē līdz 12 cilvēkiem.
Pils atvērta un viegli sasniedzama jebkurā gadalaikā.

Darba laiks

Apmeklējums tikai ar iepriekšēju pieteikšanos uz noteiktu dienu un laiku.