Druvienas Latviskās dzīvesziņas centrs – Druvienas muiža

Centrs nodarbojas ar latviskās dzīvesziņas prasmju veidošanu un turpinātību caur latviskā kultūras mantojuma un amatniecības prasmju saglabāšanu, popularizēšanu un aktualizēšanu, nodrošinot radošu darbošanos, lietderīgu un jēgpilnu brīvā laika pavadīšanu, rosinot interesi par dzīvi laukos un lauku darbiem.

Dalīties
Kungu māja atrodas muižas parkā, kam piekļaujas skaistas ozolu alejas.
Centrā ir iespēja dažādos veidos – asinot prātu, spēlējoties, ejot rotaļās, praktiski darbojoties – izzināt latviešu tautas tradīcijas. Ir gan pastāvīgais, gan mainīgais piedāvājums. Centra mainīgais piedāvājums gatavots un organizēts atbilstoši norisēm dabā un cilvēku dzīvē: Rudenāji, Ziemassvētku laiks, Pavasara gaidīšana, Vasaras Saulgrieži. Programmā arī tradīciju cietoksnis, kas plašāk pazīstams kā izlaušanās istaba, stunda Vecajā klasē ar 70-to gadu klases aprīkojumu par skolēnu dzīvi skolā šajā vēstures periodā, senās rotaļas un spēles, Druvienas amatnieku darbu izstāde, tradicionālo svētku svinēšana, dažādi amatu prasmju apguves kursi un apmācības pieaugušajiem.Centrs sadarbojas ar Druvienas pagasta pārvaldi, Druvienas kultūras namu, Druvienas pagasta bibliotēku, kultūras kompleksu “Silmači”, Druvienas pagasta attīstības biedrību “Pērļu zvejnieki”.
Centrā ir pieejams plašs un interesants piedāvājums klašu kolektīviem, skolēnu grupām, ģimenēm un ikvienam interesentam.
Centru iespējams apmeklēt lielām grupām. Nakšņošana komfortabli pieejama līdz 15 personām, bet ir pieejami papildu matrači.
Druvienas muižas pirmsākumi meklējami 17.gadsimta beigās. Tagad redzamā apbūve ir veidojusies 19.–20.gadsimtā. Muižas pilī 1951.gadā iekārtoja skolu. Veicot ievērojamus pārbūves darbus, autentiskais ēkas tornis ir saglābts un 2017.gadā veikti tā atjaunošanas darbi. Pieejama vēsturiskā ekskursija – Druvienas muižas stāsts
Pieejamas 15 vienkāršas gultas vietas ar divguļamo gultu. Lielāku grupu un nepieciešamības gadījumā tiek nodrošināti matrači. Pieejams sanitārais mezgls.
Centra telpas piedāvājam nelielu semināru, konferenču, dažādu ģimenes, uzņēmuma viesību vai atpūtas pasākumu organizēšanai, nometņu rīkošanai, kāzu svinībām. Ir iespēja ēdienu pagatavot arī uz vietas.
Līdz mūsdienām ir saglabājusies muižas pils (1898.g.) un saimniecības ēkas – klētis, kūtis, kalpu mājas.
Komplekss pieejams jebkurā gadalaikā, iepriekš piesakoties sniegotajā sezonā.

Darba laiks

P, Sv: brīvs
O, T, C, Pk, S: 8.00 – 16.00
Vieta no ārpuses pieejama vienmēr.