Dzirnavas – viesu nams

Klusumā, mierā, neskartā dabā, “Dzirnavas” ir viesu nams ar senu vēsturi, kas piemērots tiem, kuri vēlas baudīt lauku burvību un vienkāršību, saglabājot arī pietiekamu komforta līmeni.

Dalīties
Viesu nams atrodas vēsturiskā vietā, kupl meža un dabiska ainaviska reljefa ielokā. Ir atjaunots dzirnavu dīķis, atkal uzbūvējot aizsprostu uz Risenes upītes.
Viesu vajadzībām tiek piedāvāti 6 kalnu velosipēdi – 4 pieaugušo, viens pusaudžu un viens bērnu. Viesi var doties tuvākos un tālākos izbraucienos.
Vieta saistoša dažāda vecuma apmeklētājiem. Bērni var uzspēlēt bumbu, novusu vai galda spēles. Pieejams dārza krokets, badmintons, šautriņas.
Viesu mājā izvietotas 4 atsevišķas istabiņas ar gultasveļu un dvieļiem 9 viesiem ar kopīgu virtuvi. Trijās no tām ir dubultās gultas, bet vienā istabā var izmitināties 3 viesi. Mazuļa vajadzībām ir bērnu gultiņa un podiņš. Visās istabās ir sava atsevišķa vannas istaba ar dušu un tualeti, pirmās nepieciešamības kosmētika. Pieejama arī pirts, nomā vairāki kalnu velosipēdi un pāris laivas.
Viesu mājā ir zāle ar kamīnu visdažādākajam pielietojumam. Par iespējām sazināties privāti.
Dzirnavu mājas pamatos iemūrētā mērnieku zīme, uz kuras redzams gada skaitlis 1897, liecina par objekta cienījamo vecumu. Nostāsti liecina, ka apkārtnē dzīvojošie zemnieki gribējuši uzcelt savas dzirnavas, lai nav tālu jāved graudus malt. Tad nu “sametuši” naudiņu un uzbūvējuši dzirnavas un uzpludinājuši dīķi uz mazās Risenes upītes. Uzbūvēta arī māja dzirnavniekam un kūts. Dzirnavnieks esot bijis lustīgs vīrs un dzirnavās bieži rīkotas balles ar dejām.Otrā pasaules kara laikā dzirnavas nodegušas un ierīces izvazātas. Runā arī, ka kāds kolhoza priekšnieks jau padomju laiku sākumā sagribējis zivis… Tad nu Risenes upē salikti tīkli un dīķa aizsprosts uzspridzināts. Tad zivis ar visiem tīkliem aizgājušas uz netālu esošo Ogres upi un priekšnieks palicis bešā. Bet skaistais dzirnavu dīķis, kurā kadreiz arī ziedējušas slavenās ūdensrozes, aizauga ar alkšņiem. Padomju laikos dzirnavnieka mājā ierīkots veikals. Tirgoja šņabi, alu un maizi. Zivis dažreiz pieveda ceturtdienās. Aizaugušā dīķa krūmi bija lieliski piemēroti iztukšoto pudeļu izmešanai.Kūtī kolhozs turējis 15 govis, bet to kopējas no Baltkrievijas dzīvoja mājas 2.stāva bēniņos. Durvis uz istabu rotāja ar krāsu uzkrāsots uzraksts – гостиница.Jumts mājai tecēja, grīdas bija žurku sagrauztas, kūts jumsts jau bija iebrucis, krūmos vietas sasistajām pudelēm vairs nebija, sētā bija divas bumbu bedres, kas kalpoja par izgāztuvi.
Vieta pieejama jebkurā gadalaikā.

Darba laiks

Apmeklējums tikai ar iepriekšēju pieteikšanos uz noteiktu dienu un laiku.